SuperCycling.cz

Vanmarcke pojede kostky na novém stroji Bianchi

4. 4. 2015, 07:00

Výjimečný stroj pro výjimečné závody. Bianchi individualizovalo model Infinito CV pro Team LottoNL-Jumbo, či přesněji pro jednoho z jezdců této sestavy, kterým je Belgičan Sep Vanmarcke. Lídr týmu a jeden z favoritů kostkových klasik Kolem Flander a Paříž-Roubaix.

kolo-nahoru-vanmarcke

Vanmarckeho Bianchi Infinito CV je opatřeno lakem, který byl realizován díky speciální technice. Karbonový rám byl nejprve nalakován v ikonickém odstínu Bianchi Celeste, aby byl lak na horní, hlavové a spodní trubce dále opracován, čímž bylo dosaženo agresivního opotřebeného a obroušeného vzhledu.

Lakýrníci v Bianchi rovněž zakomponovali do oblasti hlavy Sepovo osobní logo a horní trubku ozdobili heslem „Less Fatigue, More Control” - volně přeloženo „Menší únava, jistější ovládání“. Toto heslo odkazuje na unikátní konstrukci pro tlumení vibrací Countervail®, která přijde vhod zejména na dlažebních kostkách.

kolo sep dvojke

Bianchi ve spolupráci s Materials Sciences Corporation vyvinulo inovativní, exkluzivní a samozřejmě i patentovanou technologii Countervail®, která je integrována do rámu a pomáhá eliminovat, či alespoň tlumit vibrace způsobené jízdou po nerovném povrchu.

vanmarcke kolo 3

Celá tato technologie je postavena na specifické architektuře skládání uhlíkových vláken, která jsou doplněna o viskoelastický materiál. Výsledný kompozit nesoucí označení Countervail® tedy aktivně tlumí vibrace, přičemž specifické vrstvení karbonu umožňuje dosáhnout vyšší tuhosti a pevnosti výsledného rámu.

Countervail® technologie dokáže absorbovat až 80% vibrací, díky čemuž je Infinito CV jedním z nejlepších kol pro jízdu po kostkách a jiném nerovném povrchu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.