SuperCycling.cz

Představujeme: přilba Uvex Race 5

29. 4. 2014, 10:30

Německého výrobce přileb a brýlí nejen pro cyklistiku asi není třeba nikterak dlouze představovat. Za zmínku však rozhodně stojí více jak osmdesátiletá tradice, vlastní vývoj s řadou inovativních řešení a fakt, že Uvex je vyráběn v Německu, což je v této době, kdy jsme zaplaveni produkty z Asie, čím dál větší vzácnost.

Zblízka se máme možnost podívat na vlajkovou loď v nabídce sportovních - silničních přileb - model Race 5. Ten v letošní sezoně můžeme vídat u závodníků teamů Giant-Shimano a FDJ.fr.

Dynamicky vyhlížející helma s důrazem na aerodynamiku disponuje 23 větracími otvory.

helma uvex 2

Skořepina je konstruována technologií Double Inmould. Pro maximální stabilitu a rozložení tlaku při nárazu je vyztužena mřížkou High-Impact-Shell. Aby přilba sedla, jak má, je dodávána ve třech velikostech 52-56 / 55-58 a 58-61cm.

Individuální přizpůsobení upínacího systému IAS-2K kolem hlavy je možné využít ve dvou úrovních, šířka se řeší otočným kolečkem na temeni a výška sedmi polohami uvnitř přilby.

Upínací systém je tvořen dvěma druhy materiálu. Tvrdý plast zaručuje maximální stabilitu upevnění a měkký plast dodává celku pohodlí.

helma uvex 3

Pásky přilby se dají nastavit jednoduše a rychle do potřebné pozice a jsou pod bradou spojeny upínacím mechanismem Monomatic. Tento systém je oceníte i kvůli několika polohám nastavení a možnosti ovládání jedním prstem třeba i za jízdy, navíc se díky ploché konstrukci neprotáčí.

Vnitřní antibakteriální vycpávky Vent Carbon jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu obsahujícího uhlíková vlákna, díky čemuž se zabraňuje tvorbě nežádoucích bakterií. Vycpávky jsou navíc dobře odvětrané, na dotyk příjemné a pohodlné na hlavě. Samozřejmostí je, že se dají vyndat a prát.

helma uvex

Model Race 5 je k dispozici ve čtyřech barvách - černá mat, černo-zelená, bílá a červeno-bílá + týmové repliky.

Hmotnost přilby ve velikosti 55-58 cm je 220 g.

Maloobchodní cena je stanovena na 4299 Kč, týmové repliky pak vyjdou na 4699 Kč.

Další modely Uvex najdete na stránkách dovozce nebo u nás v eshopu

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.