SuperCycling.cz

Představujeme: Canyon Ultimate CF SLX 9.0

15. 4. 2014, 08:00

Dostat se mezi hrstku značek, které jsou zastoupeny v pelotonu WorldTour, není nic jednoduchého. Chce to nejenom spoustu peněz, ale také superkvalitní materiál, nízkou hmotnost a specifické vlastnosti rámů.

Canyon Ultimate CF SLX patří technologicky mezi špičku v nabídce značky Canyon. Hmotnost rámu 790g odpovádá světové elitě. Rám v sobě kombinuje maximální tuhost díky masivní hranaté spodní rámové trubce a komfortní vlastnosti díky subtilním horním vzpěrám zadní stavby které dokáží pohltit opravdu velké množství vibrací pocházejících od vozovky.

Týmové černočervené barvy kolu sluší

Optimální přenos jezdcovy síly zajišťuje rovněž speciálně tvarovaná asymetrická zadní stavba, která vyrovnává větší síly působící na řetězovou vpěru zadní stavby. Celkově pak jde o mírně slopingový rám s PressFit středovým složením vybavený vidlicí s karbonovými koncovkami, která díky technologii VCLS výborně tlumí vibrace.

Středová pasáž s karbonovým Pressfitem

Vidlice je vybavena navíc zajímavou novinkou: i-Lock headset systemem, díky kterému není nutné do vidlice narážet ježka. Firma Acros dodává tuto patentovanou hlavovku výhradně pro Canyon a poznáte ji na první pohled díky díře zející do útrob vidlice na vrcholu představce.

Speciální hlavovka bez nutnosti použít ježka

Canyon je v několika posledních letech dodavatelem materiálu pro dva špičkové WorldTour týmy Movistar a Kaťuša. Dnes představený model je přímo v týmové edici druhé jmenované formace, to znamená že se blýská červeno černou barevnou kombinací, kterou lze navíc ještě doplnit o speciální set samolepek týmových sponzorů.

Nekompromisní závodní osazení

Bavíme-li se o týmovém náčinní, pak je na snadě, že specifikace kola nebude sázet příliš na kompromisní řešení, ale na top komponenty. V našem případě jde o kompletní eletronickou sadu Shimano Dura-Ace Di2 v rámci které jsou kromě zapletených kol osazeny v podstatě všechny její komponenty.

CanyonUltimateCFSLX kliky cl

Shimano Dura-Ace kliky

Převodový systém je poskládaný z klik osazených dvěma převodníky 50-34z. a kazety disponující jedenácti pastorky v rozsahu 11-28z.

Nekompromisní specifikaci podtrhuje rovněž nejvyšší sada komponentů Ritchey WCS která se objevuje na představci a řídítkách zatímco sedlovku si Canyon vyrábí svou vlastní pod označením VCLS s možností předozadního posunu sedla v rozmezí 15-35mm.

Černý kokpit ladí s kolem i Dura-Ace

Kapitolou samou pro sebe je pak špičkový set zapletených kol Mavic Cosmic CXR 60 WTS, který vznikal podobně jako mnoho jiných závodních komponentů v aerodynameckém tunelu. Eliptický průřez karbonových ráfků i speciálně tvarované špice jsou optimalizovány nejenom pro rychlé rovinaté etapy, ale velmi dobře odolávají také bočnímu větru. Obutí dodává stejná značka v provedení Mavic Yksion CXR SSC GripLin o šířce 23mm.

Značková kola Mavic podtrhují kvalitu osazení

Nekompromisní závodní stroj na kterém nenajdete mnoho slabých míst přitom stojí hodně pod 200 tisíc korun, což je v podobné konkurenci jednoznačně výborná hodnota. Momentálně se jeho cenovka pohybuje jen velice lehce nad hranicí 170 tisíc korun.

Celek za který by se nemusel nikdo stydět

Kompletní informace o tomto ryze závodním speciálu najdete na lokalizovaných stránkách výrobce www.canyon.com. Ostatní sortiment MTB modelů pak můžete prohlížet také v našem katalogu kol na www.kolo.cz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.