SuperCycling.cz

Představujeme: Cannondale Synapse Hi-Mod

23. 4. 2014, 09:00

Top model komfortního a nejlepšími komponenty nabitého kola ze série Synapse je oblečen do pro Cannondale typického decentního matně černého kabátu, který však ukrývá ďábelský stroj...

Cannoondale Synapse Hi-Mod

Cannoondale Synapse Hi-Mod

Rok 2014 se vyznačuje tím, že u Cannondale představili poměrně dost novinek. Jednou z těch největších je zcela přepracovaný model Synapse, který dostal nejenom zbrusu nový rám, ale také několik dostupných specifikací včetně té s kotoučovými brzdami.

Černý, decentní, strohý, přesto exklusivní matný design

My vám dnes představíme nejvyšší provedení tohoto modelu na klasických brzdách, které Cannondale nabízí. Pouze tato nejvyšší verze má svého dvojníka v podobě diskového provedení, avšak klasici zřejmě zůstanou u provedení s ráfkovými brzdami.

Rám kola je upečen z nejvyšší verze carbonu, kterou Cannondale dává na své top modely a která se jmenuje BallisTec Hi-MOD Carbon. Vlastní rám je navržen tak, aby dokázal maximálně absorbovat vibrace a eliminoval tak pokud možno co nejvíce nerovností. K tomu slouží speciálně tvarované horní vzpěry zadní stavby a také sedlová trubka, která je v úrovni přesmykače rozdělena oválným otvorem. Ten společně se subtilní sedlovkou zajišťuje maximální odpružení sedla.

Na kole najdeme karbonovou vidlici SAVE PLUS určenou pouze pro model Synapse, která je rovněž díky svému profilu schopna absorbovat daleko více nárazů než běžná silniční vidlice.

K pohodlné jízdě přispívá pak nemalou měrou také speciální geometrie, která v sobě slučuje vyšší hlavovou trubku s celkově vyšším úchopem a kratší sloppingově položenou horní rámovou trubku.

Komponenty míří hodně vysoko

Jelikož jde o top model, nenajdeme zde moc kompromisů, co se osazení týká. Základ tvoří téměř kompletní sada Shimano Dura-Ace z níž jediné, co na kole chybí, jsou kliky. Důvod je prostý. Cannondale totiž na své nejvyšší modely osazuje vlastní highend kliky, které nazývá HollowGram a označuje v tomto případě SiSL2. Najdeme na nich speciální pavouk Cannondale OPI SpideRing s dvojicí převodníků 50/34z.

Chlouba Cannondale - kliky HollowGram

Vše ostatní včetně brzd patří k mechanické Duře. V tomto místě je třeba podoknout, že rám nového Synapse je již uzpůsoben pro použití elektronického řazení, jehož baterii lze ukrýt bez problémů v jeho útrobách stejně tak jako kompletní vedení řadících a brzdících lanek a bovdenů.

Dalším nepřehlédnutelným dodavatelem komponentů pro tento model je firma Vision, která dodala karbonový set zapletených kol Vision Metron 40 s keramickými ložisky v nábojích a výpletem s aero špicemi.

Keramická ložiska ukrývají uvnitř oba náboje

Většinu dalších komponentů pak na kolo dodala italská firma FSA, v modelové řadě SL-K. Nejzajímavější je bezesporu sedlovka SL-K Carbon, která je kvůli maximálním pružícím schopnostem zúžena na netradiční průměr 25,4mm v délce 350mm. Sedlo Fi'zi:k Aliante Monocover je vybaveno titanovými lyžinami.

Kompletní kolo vychází cenově na 175 999,- Kč s tím, že pokud byste ho chtěli v diskové verzi a s elektronickou Durou, počítejte ještě s drobným zhruba pětadvacetitisícovým příplatkem.

Matná černá působí hodně exklusivně

Kompletní info o kole i o jeho případné dostupnosti se dozvíte na nových stránkách českého zastoupení www.cannondalebikes.cz, případně v našem katalogu kol na kolo.cz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.