SuperCycling.cz

Colnago Ottanta5 C60

11. 3. 2017, 13:00

Před pár týdny italský stavitel rámů Ernesto Colnago oslavil krásných osmdesát pět let od svého narození. I přes tento vysoký věk je zakladatel jedné z nejvýznamnějších světových značek na trhu silničních kol stále velmi aktivní. Nejen, že osobně prezentuje své novinky na všech světových výstavách, ale také se stále podílí na vývoji.

PPBD2149-680

Oslavu svých narozenin pojal po svém tak, jak to Ernesto Colnago a jeho kolegové umí. Nejen pro sebe, ale i pro skalní fanoušky značky Colnago, se svým týmem navrhl a nechal vyrobit limitovanou edici nejvyššího modelu C60 s označením Ottanta 5.

PPBD2186 680

Využili jsme zázemí firmy Procycle, zástupce značky Colnago na českém trhu, který má tento skvost v jednom z jeho osmdesáti pěti provedení na své prodejně k dispozici. Nejenom pro nás, ale i pro českého fanouška, je to velmi výjimečná příležitost. V naší fotogalerii se můžete s tímto ojedinělým strojem seznámit.

PPBD2153 680

Základem je sériový karbonový rám, top model C60, který je postavený klasickou technologií lepení rámu do karbonových spojek. Výjimečnost této limitované edice je ukryta ve speciálním laku.

Stříbrná metalíza je nasycena perličkami v barvách italské trikolory. Karbonové spojky jsou vyvedeny v černé barvě s konturou, která znázorňuje původní tvar legendárních ocelových spojek modelu Colnago Arabesque.

PPBD2172 680

Ze spodní rámové trubky zmizel dominantní nápis Colnago a byl nahrazen Ernestovým podpisem. Ernesto navíc oprášil své původní firemní logo z roku 1954, které předcházelo dnes používanému trojlístku.

PPBD2178 680

Rámový set "osmdesátpětky" je doplněn italskou sadou Campagnolo Super Record EPS, vlastním kokpitem Colnago Ottanta5 a koly taktéž od Campagnolo, přesněji karbonovým modelem Bora Ultra Two.

PPBD2141 680

Osmdesát pět není jen Ernestův věk, ale osmdesát pět označuje i přesný počet vyrobených kusů, přičemž většina z nich již má svého hrdého majitele.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.