SuperCycling.cz

Giant představil nový model Contend

19. 7. 2016, 10:09

Základní řady modelů TCR a Defy s duralovým rámem opouští nabídku Giant. V nadcházející sezoně se s nimi budeme setkávat už jen v karbonovém provedení Advanced a Advanced SL. Základní nabídku bude nově okupovat novinka Contest s duralovým rámem.

CB-6-2-16-Giant-Contend-645-RT

Ještě v letošní sezoně si milovníci kol Giant mohli vybírat ze dvou rozdílných modelů. Sportovní TCR a pohodlnější Defy, což mnohdy mohlo zákazníky trápit, do které kategorie se zařadit a posléze vybrat správný model.

Podobně se možná cítil i samotný výrobce. Jaké konkrétní požadavky na své kolo má zákazník, který vybírá kolo mezi základními modely. Škatulkování je konec. Modelem Contend firma Giant svým klientům rozhodování zjednodušila.

JPOV 20160529 06939

Kolekce modelů Contend se skládá ze tří různých rámů. Na vrcholu se nachází Contend SL Disc. Uprostřed nalezneme Contend SL. Základní model je Contend. Všechny tři rámy jsou postaveny stejnou technologií, která přechází z aktuálních modelů.

Pevnost rámu a přenos síly kontroluje robustní spodní rámová trubka MegaDrive a středové pouzdro PowerCore v provedení PressFit 86. Vedení optimální stopy řeší opět vlastní OverDrive kónický sloupek vidlice a celá přední část rámu, kde je uloženo hlavové složení.

Pohodlí jezdce obstarává, jak jsem u kol Giant zvyklí, sedlovka D-Fuse. Zde žádnou změnu nenalezneme. Hlavním rozdílem oproti modelům TCR a Defy je jeho geometrie, která je nastavena mezi oba aktuální modely tak, aby kolo bylo více univerzálnější. Pouhou změnou polohy představce upravíte posed jak pro hobby jezdce, tak pro pravidelného sportovce.

Rámový set je svařen z prověřené duralové slitiny, kterou firma Giant označuje ALUXX SL (modely Contend SL Disc a SL) a ALUXX u modelu Contend. Rámy vyšší řady SL jsou doplněny o karbonovou vidlici s duralovým sloupkem.

U modelu Disc SL nalezneme navíc úpravu flatmount pro montáž kotoučové brzdy. Základní model spolupracuje pouze s duralovou vidlicí.

Drobnou inovací je u vyšších dvou řad nového Contendu SL uložení lanek určených pro ovládání přehazovačky a přesmykače vnitřkem rámu. Stejně tak je tomu i u obou hadic kotoučových brzd.

Novinka Contend bude dodávána na český trh celkem ve čtyřech specifikacích a šesti velikostech od nejmenší XS po XL pro dlouhány.

Contend SL 2 Disc

Giant Contend SL 2 Disc

Contend SL 2

Giant Contend SL 2

Contend 1

Giant Contend 1

Contend 3

Giant Contend 3

Více informací brzy na domovské stránce firmy Progress Cycle, českého zástupce značky Giant.  

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

 • K4m1k4z3
  24. 8. 2016, 19:06 (před 4 roky)

  "Hlavním rozdílem oproti modelům TCR a Defy je jeho geometrie, která je nastavena mezi oba aktuální modely tak, aby kolo bylo více univerzálnější [univerzální?]."

  Zběžně jsem koukal na geometrie všech tří kol a přijde mi, že Contend je prostým nástupcem hliníkové "Defyny" se shodnou geometrií.

  "Pouhou změnou polohy představce upravíte posed jak pro hobby jezdce, tak pro pravidelného sportovce."

  Co to znamená? Přehození podložek? Otočení představce do negativu? To mohu přeci udělat na každém kole, ale u Contendu to ani tak nezmění fakt, že jde o Endurance silničku s vysokou hlavou a delší zadní stavbou.