SuperCycling.cz

Představujeme: BMC Timemachine 2017

15. 11. 2016, 06:36

Švýcarské BMC představilo nedávno vylepšený časovkářský speciál. Nový Timemachine 2017 je zajímavý svou koncepcí, která vychází vstříc jak specialistům časovkářům, tak i trialetům, a to i za plného souhlasu komisařů UCI.  

bmc-casovka-kolooo

Zdá se to být trochu sci-fi, ale je tomu opravdu tak. Jeden rám díky promyšlené konstrukci dokáže nabídnout ideální nastavení posedu pro obě disciplíny.

Nová konstrukce rámu umožňuje nastavit dvě rozdílné polohy sedlovky v souladu s konkrétní disciplínou. K tomu navíc tři typy vlastních aerodynamických řídítek. Bonusem pro triatlonisty je dodatečná montáž úložného prostoru pro nezbytnou výživu během závodu.

Při vývoji tohoto univerzálu firma BMC spolupracovala s firmou Sauber Engineering, která se zaměřuje na vývoj komponentů pro formule 1. Její rukopis se primárně projevil na tvarování všech rámových trubek, jezdcova kokpitu a samozřejmě i doplňků.

Inovovaný karbonový trojúhelník je vyroben z vlastních karbonových vláken a doplněn vlastní aerodynamickou karbonovou vidlicí s integrovanými čelisťovými brzdami. Speciální konstrukce vidlice je přizpůsobena pro dva typy aerodynamických řídítek.

Model V-cockpit pro vysoké jezdce a Flat-cockpit, který svým profilem umožňuje hned dvě různé pozice pro jezdce menší a extra malé postavy. Zajímavým způsobem v BMC vyřešili montáž sedlovky. Rám disponuje dvěma otvory pro dvě různé polohy. Zadní pozice pro časovku a přední pro triatlon. Sedlovka navíc dovoluje čtyři pozice montáže sedla. Vedení všech lanek je přirozeně vnitřkem rámu a stejně tak i optimalizace pro montáž elektronických sad všech dostupných výrobců.     

Pro sezónu 2017 bude mít firma BMC v nabídce dva modely tohoto speciálu. Prémiový Timemachine 01 (tři různé specifikace) a ekonomický model Timemachine 02 (tři různé specifikace). Celkem šest modelů od základního s výbavou Shimano 105, až po nejvyšší a všemi technologickými vymoženosti nabitý speciál osazený bezdrátovým Sramem Red eTap.  

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.