SuperCycling.cz

Nové Cervélo R5 se objevilo už v Dubaji

6. 2. 2016, 06:52

V současné době, kdy je přenos informací jednodušší, než si nakoupit čerstvé potraviny, není pro výrobce vůbec jednoduché uchovat testování nových produktů pod pokličkou. Na etapovém závodě Dubai Tour se na novém modelu Cervélo R5 objevil mimo jiné Mark Cavendish, Bernhard Eisel a nebo jejich kolega Jay Thomson. 

cervelo-cav-680
Možná to ale nebyla úplná náhoda. Možná to byl promyšlený tah výrobce, jak nalákat své zákazníky ještě před oficiální prezentací, která je naplánována na start stého ročníku Giro d`Italia.
Je všeobecně známo, že jezdci týmu Dimesion Data používají výhradně aerodynamický model S5 navzdory tomu, že je výrazně těžší, než model R5. Nikde se oficiálně neprezentuje, co je k tomuto rozhodnutí přimělo, ale je dost možné, že s novým modelem R5 svůj postoj přehodnotí.
Přeci jen mají ve svém týmu Daniela Teklehaimanota, jezdce, který v těžkých kopcovitých etapách závodů typu Grand Tours svým výkonem často exceluje.  

cervelo sedlovka 680

Oficiální informace samozřejmě nejsou dostupné. Nicméně i přes kamufláž v podobě laku rámu je patrné, že od výrazně čtvercového průměru rámových trubek výrobce přechází do oválného průměru a navíc robustnějšího provedení.
Na sedlové trubce je kromě modulace jejího tvaru do profilu Kamm Tail jasně viditelná i změna upevnění sedlovky v rámu. Zámek v podobě objímky zmizel. Nově je integrovaný za sedlovku mezi zadní sedlové vzpěry. Je jasné, že tím v Cervélu mysleli nejen na navýšení pevnosti a aerodynamiky, ale i na pohodlí jezdce samotného.


Cervélo si svůj nový model nechalo posvětit od úředníků z UCI již na začátku ledna 2017. Díky tomu je známo, že se počítá s výrobou rámu v šesti velikostech, a to od 46 do 61 cm. Můžeme jen odhadoval, jestli v budoucnu představí tento rám i v provedení s kotoučovými brzdami. Je to dost pravděpodobné. Většina výrobců své modely v provedení s kotoučovými brzdami již nabízí.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.