SuperCycling.cz

Nová zbraň do deště: RainMem

7. 2. 2017, 21:40

Je to asi největší dilema cyklistického oblékání – co na sebe do deště nebo chladu. Táborská firma Kalas Sportswear přichází s novinkou, která si s nepříznivým počasím poradí. Jsou to produkty z kolekce RainMem.

oblecenirajnmen

Materiál RainMem představuje elastickou zateplenou membránu, která si uchovává vysoký standard prodyšnosti (10 000g /m2/24 hod.) a díky vysokým parametrům voděodolnosti (11 000 g/m2/ 24 hod.) poskytne ochranu proti chladu a dešti.

Každý cyklista, i když jede v dešti, se začne rychle potit. „Materiál, který jsme použili na výrobu tohoto oblečení, zajistí, že pára z potu se z látky dostane rychle ven pomocí malých a jemných pórů, které jsou však příliš malé na to, aby propustily vodu zvenku,“ říká bývalý profesionál František Raboň, který pracuje v managementu firmy Kalas.

Oblečení do deště a sychravého počasí testoval mj. James Golding. „Je naším sponzorovaným cyklistou ve Velké Británii a zároveň naším testovacím jezdcem. Jelikož je to cyklista, který exceluje v dálkových závodech jako RAAM nebo Haute Route, je zárukou toho, že oblečení je opravdu otestováno na 100%,“ prozrazují zástupci firmy Kalas.

Prodloužená záda u horních dílů zajistí maximální ochranu beder před vodou ze silnice a reflexní prvky na rukávech, nohavicích a zadní straně dresu zvyšují za deště viditelnost cyklisty na silnicích.

Oblečení se dá využít v přípravném období v zimě či na jaře, a vzhledem k tomu, že bylo vyvinuto podle posledních trendů s důrazem na funkčnost, ale i aerodynamiku, lze jej použít i při závodním nasazení za deště a nízkých teplotách.

Membránové oblečení RainMem včetně doplňků je zcela potisknutelné, což muže nabízet výhodu pro týmy, jejichž sponzoři si přejí, aby loga byla vidět i v deštivých dnech.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.