SuperCycling.cz

Focus končí u AG2R. Kola dodá Factor

25. 10. 2016, 06:57

Focus na postu výhradního dodavatele kol francouzského týmu AG2R La Mondiale vystřídá mladá anglická značka Factor. Odchod německého výrobce kol, firmy Focus, bude jednou z největších změn ve výbavě týmů nejvyšší kategorie WorldTour.

faktorhorni

Poměrně neznámá firma Factor bikes byla založena jako odnož designového studia b1fsystem teprve nedávno, a to v roce 2007. Zajímavostí je, že spolumajitelem je bývalý úspěšný profesionál Baden Cooke.

Možná zde můžeme hledat ambice, které vedly vedení společnosti Factor k tomuto kroku. Výsledkem by mělo být posílení vývoje kol Factor za přispění těch nejlepších jezdců světa. Baden Cooke věří, že kola značky Factor pomohou Romainu Bardetovi i k vítězství na Tour de France a podaří se mu tím navázat na to poslední francouzské, které se podařilo vybojovat Bernardu Hinaultovi v roce 1985. 

dalsifaktor

Tým bude mít od dodavatele k dispozici hned pět modelů kol. Tři z aktuální nabídky; O2, ONE, ONE-S. Zbývající dva modely jsou prozatím ve fázi vývoje. Jedná se o časovkářský speciál a aerobike, který by se měl jmenovat Slick. Celkem se jedná o více jak dvě stě závodních speciálů na sezónu 2017.

Další zásadní změnou pro samotné jezdce i mechaniky bude přechod od firmy Sram k Shimanu. Po dvou sezónách, kdy jezdci týmu A2GR La Mondiale pomáhali s vývojem řadícího bezdrátového elektronického systému Sram eTap, si budou nově zvykat na sadu Shimano Dura-ace Di2.

faktortzrojka

Výrobce kol si mezi sebou pro nadcházející roky „prohodily“ Astana a BORA. Astana bude od nové sezóny sedlat kola kanadského výrobce Argon 18 a Specialized bude působit v německé formaci, kde budou tato americká kola jezdit např. Sagan, König a Bárta.

Do WorldTour se vrací i značka Colnago. Ernesto Colnago a Giuseppe Saronni si podali ruce a tím zpečetili vzájemnou spolupráci, která s krátkými pauzami přetrvává více jak čtyřicet let.

Oživená spolupráce odstartuje jejich novou společnou misi za podpory čínské společnosti TJ Sport Consultation, která by podle dostupných informací měla trvat nejméně čtyři sezóny. Project TJ Sport bude prvním čínským týmem WorldTour a je pokračovatelem stáje Lampre-Merida. Závodit za něj budou mj. Ulissi, R. Costa, Swift, Atapuma, Guardini a další.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.