SuperCycling.cz

Neckářová ukázala v Německu formu

8. 6. 2015, 10:02

Zuzana Neckářová ukázala před Evropskými hrami v Baku formu, když v dresu Czech Mix Teamu obsadila solidní 12. místo na etapovém závodě Auensteine Radsporttage.

czech-mix-1

V úvodním prologu patřila Zuzaně 9. příčka, ve druhé etapě byla coby lídr české sestavy ve spurtu balíku 16., v závěrečném dějství obsadila 24. místo se ztrátou 6:03 min. na vítězku Ashleigh Moolmanovou z JAR, která suverénně ovládla i celý závod.

neckaovaa dvojak

„Poslední etapa se začala celkem zvolna, nástupy se hlídaly a až do 4. okruhu jel balík pohromadě. Pak se neuvěřitelně zrychlilo a peloton se ve stoupání na vrchařskou prémii začal nadělovat. Trhla se skupinka osmi holek, náskok pořád zvyšovaly a dojely do cíle. Já byla hned v další skupince, z níž pak ještě v kopci odjely další tři holky,“ popisovala Neckářová.

„Etapa byla opravdu hodně těžká a musím uznat, že holky z první lajny byly opravdu výborné. Bohužel jsem přišla o výsledek v TOP 10 a krásné osmé místo, ale i ta 12. příčka je pro mě pěkná. Velký dík patří celému týmu. Holky mi pomáhaly, jak se dalo. Výbornou práci odvedl i celý realizační tým a ráda bych poděkovala i všem, kteří nám fandí,“ dodala Zuzka.

Czech mix team startoval ve složení Zuzana Neckářová, Božena Kučerová, Tereza Gargelová, Naďa Voráčová, Elen Vaníčkova a Aneta Rotterová, českou cyklistiku na závodě reprezentovala ještě Jarmila Machačová. Závod dokončilo nakonec pět českých žen. Ve 2. etapě doplatila na své mládí a nezkušenost Rotterova, která musela odstoupit kvůli dehydrataci, etapu nedokončila ani Vaníčková.

ad cesky neck

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.