SuperCycling.cz

Závody s muži: ženský kalendář je bohatší o další akce

8. 11. 2014, 11:29

Letos na konci července při závěrečné etapě nejslavnějšího silničního etapového závodu Tour de France byl v Paříži dán prostor i ženskému profesionálnímu pelotonu. Závodnice se utkaly na Champs Élysées v 90 km dlouhém kritériu. Akce měla velký úspěch, ženám se dostalo nebývalého mediálního zájmu. Tento pozitivní vývoj pokračuje i v roce 2015.

Takhle prezentovala letos závod La Course by Le Tour de France trojnásobná mistryně světa Marianne Vosová.

Takhle prezentovala letos závod La Course by Le Tour de France trojnásobná mistryně světa Marianne Vosová.

Kromě zmíněného závodu v rámci mužské Tour de France, a také loňské novince The Women´s Tour ve Velké Británii, bylo oznámeno, že v roce 2015 pojedou nejlepší ženské profesionálky i jednodenní závod v rámci Vuelty.

Akce se bude konat na bulváru Paseo de la Catellana v centru Madridu – a po vzoru již zmiňované  Tour de France – termín je stanoven také na závěrečný den Grand Tour.

Tendence propojit mužský a ženský závodní kalendář na některých významných akcích dokladuje i oznámení pořadatelů Tour of California. „Jsme potěšeni, že jako první přicházíme s uspořádáním třídenního závodu pro ženy současně se závodem mužů. Součástí je ještě samostatná časovka pro pozvané,“ uvádí v tiskové zprávě na svých stránkách organizátor, The Amgen Tour of California.

Ženský závod se uskuteční 8. - 10. května 2015, závod mužů od 10. do 17. května. Poslední den ženského klání se bude závodit na okruzích v Sacramentu, kde týž den později absolvují úvodní etapu svého závodu muži.

K rozšíření kalendáře ve prospěch žen dochází i v České republice. Závod Czech Cycling Tour, jenž se posunul pro příští rok do kategorie 2.1 kalendáře UCI, si za šest let existence získal mezinárodní uznání i oblibu.

Společnost TTV Sport Group s.r.o. se rozhodla k velké CCT pořídit bratříčka a ve dnech 24. - 26. července 2015 v okolí Olomouce uspořádá první ročník Malé Czech Cycling Tour.

sablice k Czech t

Uvidíme na Czech Tour i Martinu Sáblíkovou?

Závod bude pořádán pro juniory, juniorky, kadety a ženy a startovat v něm budou čtyřčlenné týmy, přičemž z jednoho oddílu budou moci stát na startu v každé kategorii dvě družstva. „Hlavním mottem závodu je dát příležitost jak mládeži, tak ženám v dobře uspořádaném závodu a hlavně přivést další mladé vyznavače cyklistiky do našich oddílů,“ uvedla ředitelka závodu Lenka Sentivanová.

Pestrost závodu je dána i skutečností, že na účastníky čekají čtyři různorodé etapy - časovka družstev, silniční horský závod, kritérium a klasický silniční závod.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.