SuperCycling.cz

TEAM LOUNY WOMEN: sestry Drahotovy i Růžičková

3. 11. 2014, 08:07

Cyklistický klub Louny, který funguje šestým rokem, zakládá pro nadcházející sezónu ženský tým.  Jména na soupisce nejsou příznivcům ženské cyklistiky rozhodně neznámá: v lounském dresu budou závodit talentované sestry Anežka a Eliška Drahotovy, nebo zkušená matadorka Martina Růžičková. Tuto trojici doplní Anna Bodláková a Tereza Korvasová

Anežka Drahotová (vlevo), stříbrná medailistka ze silničního závodu a třetí žena časovky na mistrovství republiky, by měla patřit k tahounům týmu.

Anežka Drahotová (vlevo), stříbrná medailistka ze silničního závodu a třetí žena časovky na mistrovství republiky, by měla patřit k tahounům týmu.

Za vznikem týmu stojí Jaromír Friede, který nastínil plány a cíle pro příští sezónu. „Vzniká mladý tým s vizí do budoucna, kapitánkou bude zkušená reprezentantka Martina Růžičková.  Holky mají obrovský fyzický potenciál, ale malé závodní zkušenosti. Chci je naučit týmově závodit, spolupracovat, tudíž máme v plánu kromě republikového šampionátu a domácí Gracie i zahraniční starty v Itálii nebo Německu,“ říká Friede k výběru mladých  dívek, které, kromě zmiňované Růžičkové, přecházejí  prvním rokem do kategorie U23.

louny 1

Lounský tým se rozšiřuje o ženskou divizi.

Poslední republikový šampionát ukázal, že absence ženských týmů je zřejmá.  Nikoliv na počtu závodnic, ale na stylu závodění. „Věřím, že nás v blízké době napodobí i někdo další a vytvoří se zde zdravé konkurenční prostředí. Chci holky naučit týmovou spolupráci, kterou vídáme v mužských závodech. V tom bude i velký přínos Růžičkové, která přinese spoustu zkušeností ze svých zahraničních angažmá,“ je přesvědčen Friede.

„Děvčata budou mít od sponzorů materiální podporu a motivační prémiový řád jak za pódiová umístění, tak i za získané UCI body,“ prozrazuje Friede. Kdy dámy ve výrazných, červeno-modro-bílých dresech, tedy lounské klasice, uvidíme v akci poprvé, bude upřesněno po zveřejnění závodního kalendáře.  

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.