SuperCycling.cz

Nosková vletěla do profipelotonu jako uragán

24. 4. 2017, 21:59

Nikola Nosková má za sebou snový debut v profipelotonu. Poté, co v minulém týdnu přestoupila do italského týmu WorldTour BePink Cogeas, dokázala v sobotu a v neděli vyhrát dvě jednorázovky!

V sobotu ovládla závod Giro del Cinque Comuni a hned druhý den triumfovala na Memorial Franco Basso! „Je to pro mě nádherné překvapení, vůbec jsem nečekala, že bych mohla hned první závody vyhrát,“ řekla Nikola.

V týmu BePink Cogeas si mohou mnout ruce, 19letá Nosková patří k obrovským talentům české ženské cyklistiky. V roce 2014 získala při svém debutu na MS senzační čtvrté místo mezi juniorkami!

jesttanikolll

Její nový tým patří k nejlepším světovým celkům a objíždí největší závody, včetně všech akcí seriálu WorldTour. Kádr čítá osmnáct jmen. Nosková podepsala smlouvu na dva roky, během nichž dostane příležitost na největších světových závodech.

Místo v týmu BePink Cogeas Nikole Noskové vyjednal manažer Rasti Zoller, který působí v samotném vedení týmu a spolupracuje i s Českým svazem cyklistiky.

„Získat místo ve WorldTour není snadné. Týmů je málo, na každou pozici se tlačí osm závodnic, ale já jsem Nikolu sledoval už od juniorských let. Vím, že má velký potenciál, zejména pro severské klasiky. Ale žádné konkrétní cíle zatím nemáme, je stále velmi mladá,“ podotkl k přestupu Zoller. 

Na začátku angažmá však bude mít prioritu vzdělání. „Nejdříve ai teď musí dodělat maturitu, aby měla úplný klid na trénink a závody. Ale jinak je normální členkou týmu a měla by už letos jet velké závody. Možný jen i start na ženském Giru,“ dodal manažer.

V týmu už působí i slovenská závodnice Tereza Medveďová, která je pouze o rok starší, ale v Itálii působí už třetím rokem a měla by své vrstevnici pomoci v začátcích.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.