SuperCycling.cz

Nosková nejlepší vrchařkou Tour de Feminin

12. 7. 2015, 22:28

Vítězkou pětietapového závodu Světového poháru Tour de Feminin v Krásné Lípě se stala Ruska Taťjana Antošinová, českým fanouškům udělala radost mladička Nikola Nosková z KC Kooperativa SG Jablonec, která suverénně vyhrála vrchařskou soutěž.

Nikola Nosková v modrém dresu nejlepší vrchařky.

Nikola Nosková v modrém dresu nejlepší vrchařky.

Juniorská mistryně republiky a čtvrtá žena silničního závodu juniorek z loňského MS v Ponferradě byla zároveň nejlepší Češkou, když na 20. místě zaostala za Antošinovou o 2:41.

„Celý závod se mi jelo hodně dobře. Po první výhře na vrchařské prémii jsem cítila, že na to mám a poté jsem projížděla páskou většinou sama. Byla jsem z toho hodně překvapena a modrý trikot je velmi příjemnou odměnou,“ uvedla Nikola Nosková.

„A to měla oproti soupeřkám jednu značnou nevýhodu. Jela totiž s juniorskými převody, což je znát hlavně ve sjezdech. Tento závod však byl pouze jednou další tréninkovou jednotkou, hlavním cílem je pro Nikolu světový šampionát, kde pojede ještě mezi juniorkami. Prvním velkým krokem ještě před ním ale bude mistrovství Evropy,“ řekl webu Českého svazu cyklistiky trenér Noskové Milan Hollosi.

cesky fem

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.