Sáblíková drží modrý dres, Neckářová pátá

13. 7. 2014, 08:49

Nejlepší Češkou 4. etapy závodu Tour de Feminin byla Zuzana Neckářová. Jela totiž  v úniku pětičlenné skupiny, který vydržel až do cíle, ve spurtu už jí však chyběly síly. Martina Sáblíková vyhrála dvě vrchařské prémie, bezpečně drží modrý dres nejlepší vrchařky a do poslední etapy jde na průběžném třetím místě!

Zuzana Neckářová byla nejlepší Českou v etapě.

Etapa v okolí města Rumburk se jela na šest okruhů. Favoritky z celkového pořadí se pečlivě hlídaly, a tak se v polovině třetího okruhu od pelotonu odpoutala pětičlenná skupina, která si postupně vypracovala více než dvouminutový náskok. V ní byla k radosti českých fanoušků také Zuzana Neckářová, která navíc vyhrála poslední vrchařskou prémii.

V cílovém spurtu jí už chyběly síly, dojela na pátém místě, ale i tak sklidila od zaplněného náměstí velký potlesk. „Jako tým jsme měli za úkol hlídat, aby nikdo z holek, které by mohly ohrozit Martinu, neodjel. Když se odtrhla tahle malá skupina, jela jsem v ní vzadu, tempo určovaly dvě Nizozemky. Zkusila jsem pak zabojovat na vrchařských prémiích, jednou to vyšlo,“ popisovala etapu Neckářová.

nejlepsi dresy

Majitelky dresů pro lídry soutěží. Martina Sáblíková dál veze ten modrý pro nejlepší vrchařku.

Pro vítězství si suverénně dospurtovala nizozemská závodnice Winanda Spoorová z týmu JVA Jan Van Arckel, na druhém místě s odstupem dvou sekund skončila její krajanka Mirthe Wagenaarová. Česká jednička Martina Sáblíková dojela bezpečně v hlavním poli, na vedoucí Koedooderovou ztrácí 39 vteřin, na druhou Američanku Walleovou však pouhé 4 vteřiny. Zuzka Neckářová se po 4. etapě posunula na průběžné 15. místo.

V neděli je na programu poslední, 98 km dlouhá etapa. Start j v 10.15 ve Varnsdorfu, cíl v Krásné Lípě.