SuperCycling.cz

Sáblíková čtvrtá ve větrné časovce ve Slovinsku

13. 6. 2015, 14:51

První silniční start v sezóně 2015 má za sebou Martina Sáblíková. V časovce ve slovinské Lublani na 22 km obsadila za silného větru čtvrté místo, když na vítěznou Rusku Antošinovou ztratila 56 vteřin.

martina-s-kolem-lubl

Časovka zařazená do 2. kategorie kalendáře UCI se uskutečnila na trase z Lublaně do Domžale a zpět. „Jelo se za hodně silného větru, takový jsem ještě nikdy v kariéře při časovce nezažila, i když jsem jich zase tolik neobjela,“ řekla Martina po závodě.

Do Slovinska se s trenérem Novákem a tréninkovou kolegyní Nikolou Zdráhalovou přesunuli z Livigna, kde trénují směrem k mistrovství republiky a dalším startům. „Byl to pro mě dobrý test. Čtvrté místo není špatné,“ přiznala úspěšná rychlobruslařka i cyklistka.

Trošku však litovala, že po obrátce, kdy se jelo proti větru, nepřeřadila na lehčí převod. „Jela jsem pořád ten těžký a asi po pěti minutách jsem vytuhla. Byla to chyba, kvůli tomu jsem nějaké vteřiny ztratila. Navíc mi přestala fungovat vysílačka, takže jsem neslyšela vůbec nic, co mi Petr říkal. On samozřejmě viděl, že se na ten těžký převod proti větru trápím. Říkal, ať si přehodím, ale opravdu jsem vůbec nic neslyšela,“ popisovala Sáblíková.

Po závodě se opět všichni přesunuli do Livigna, kde bude pokračovat soustředění až do 20. června. Po něm se Martina přesune do Žiliny, aby měla dost času na projetí tras mistrovství republiky. Časovka ji čeká 25. června, závod s hromadným startem o dva dny později.

ad cesky dalsi l

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.