SuperCycling.cz

Katka Nash září i na silnici: čtrnáctá Kolem Kalifornie

15. 5. 2017, 21:29

Kateřina Nash, úspěšná bikerka i cyklokrosařka, si „odskočila“ na silnici a jako host týmu Illuminate absolvovala svůj první WorldTour silniční závod Kolem Kalifornie žen. A při velké premiéře si vedla velmi dobře. Skončila celkově 14.

takatkaaa

Devětatřicetiletá cyklistka, která žije právě v Kalifornii, skončila v nejtěžší etapě na 13. místě, v ostatních rovinatých etapách pak kontrolovala pozici v pelotonu.

Bronzovou medailistku z letošního MS v cyklokrosu zlákal ke startu v Kalifornii manažer týmu Illuminate, který má sestavu plnou mladých závodnic. „Myslel si, že bych mohla ten mladý tým dobře doplnit a přinést nějaké zkušenosti. V žertu jsem mu říkala: a víš, že jsem bikerka?“ citoval server cyclingnews Katku.

Zkušenost se silnicí na nejvyšší úrovni přesto přivítala. „Ale i ty etapy po rovině jsou někdy brutální. Hlavně, když fouká vítr a musí se jet konstantní silou. Na tom ještě musím zapracovat. Na biku nebo v cyklokrosu jedete tvrdě, dokud nepadnete... Na silnici je člověk jednu minutu mrtvý a za chvíli může být zpátky v pohodě v pelotonu. Silnice je taková mentální bitva,“ prohlásila Nash.

Závod Kolem Kalifornie vyhrála olympijská vítězka z Ria Anna van der Breggenová z Nizozemska, která díky bonusovým sekundám na sprinterských prémiích nedělní čtvrté etapy v Sacramentu o pouhou vteřinu předstihla domácí Katie Hallovou. Nash za vítězkou, která letos ovládla i Amstel, Valonský šíp a Lutych, zaostala o 2:11 min.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.