SuperCycling.cz

Dvě Češky v ženském profipelotonu 2019

18. 1. 2019, 15:58

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zveřejnila seznam ženských profesionálních týmů pro rok 2019. Zaregistrovaných týmů máme hned 41 - jak z tradičních cyklistických zemí, tak i například z Hongkongu, Mexika nebo Ukrajiny. U profesionálek jsou i dvě Češky – Nikola Nosková a Markéta Hájková.

holkaaa2

V týmu BIGLA je mistryně Evropy z roku 2018 v kategorii U23 Nikola Nosková. Tým povede z pozice sportovního ředitele Švýcar Thomas Campana. V týmu jsou tři Dánky, dvě závodnice z Itálie, Švýcarska a Británie, závodnice z Nového Zélandu a Nikola Nosková.

Druhou českou profesionálkou v ženském pelotonu je opět mladičká závodnice, v loňském roce ještě juniorka, Markéta Hájková. Bude oblékat dres Italské UCI profesionální formace SERVETTO - PIUMATE - BELTRAMI TSA. V týmu je opět dvanáct závodnic. Tři z Itálie, po dvou z Ruska a Ukrajiny a po jedné z Francie, Maďarska, USA, Eritrey a Češka Hájková.

fff

Markéta mezi své největší úspěchy může řadit, že se stala mistryní republiky v kategorii juniorek v časovce jednotlivců a dvojic, v silničním závodě obsadila 2. místo, taktéž obsadila celkově 2. místo v Českém poháru. Na mistrovství Evropy skončila 12. a na mistrovství světa v silničním závodě na 27. místě.

Mladé talentované závodnice se prosazují i v dalších zahraničních týmech. Vloni ještě juniorka, letos prvním rokem žena (U23), odchovankyně uničovské cyklistiky Hanka Heřmanovská, bude oblékat dres týmu Andy Schleck Cycles Women Project. Daniela Trčková je členkou holandského týmu Restore Cycling Ladies.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.