SuperCycling.cz

Žně Quick-Stepu: 1. Alaphilippe, 4. Štybar

10. 3. 2019, 10:49

Tým Deceuninck – Quick-Step je v letošní sezóně opět k nezastavení a po sobotě má na kontě už 15 vítězství! O to poslední se postaral Francouz Julian Alaphilippe, který při své premiéře ovládl legendární italskou klasiku Strade Bianche. Pro Alaphilippa šlo už o čtvrté vítězství v roce 2019. Skvělou formu ukázal i Zdeněk Štybar, který spurtoval čtvrtý.

juliantovhrava

Moje sezóna začala skvěle. Třikrát jsem vyhrál v jižní Americe, ale tohle je zázračné,“ rozplýval se 26letý Francouz krátce po dojezdu. V souboji vedoucí dvojice ve finiši na Piazza Il Campo udolal Dána Jakoba Fuglsanga z Astany. Hned za nimi přijel do cíle belgický cyklokrosař a silničář Wout van Aert (Jumbo-Visma), který byl na klasice po prašných cestách třetí i vloni.

Quick-Step byl v závodě u všeho podstatného. Když se na čele utvořila silná 16členná skupina, měl v ní Alaphilippa, Štybara a Lampaerta. Když z ní pak atakoval Fuglsang, pověsili se za něj Alaphilippe a van Aert.

Štybar dokonale plnil týmovou taktiku. Ve druhé skupině hlídal van Avermaeta i loňského vítěze Benoota, a když někdo zkusil nastoupit, s Lampaertem to spolehlivě pokrývali. Ale když byla snaha únik sjíždět, tak logicky nestřídali.

Tempu vedoucí trojice nestačil van Aert, ale když Alaphilippe a Fuglsang začali v závěru taktizovat, strojovým tempem se na ně už v Sieně dotáhl.

Fuglsang věděl, že ve stoupání Via Santa Caterina s místy až 16% sklonem před nájezdem na náměstí těžko svého soka utrhne. Zkusil to proto už dřív, pak ještě v samotném stoupání, ale tenhle dojezd Alaphilippovi neskutečně seděl a nedal Fuglsangovi šanci.

julianstrofeji19

„Do každého závodu jdeme s tím, že ho chceme režírovat podle sebe a znovu se nám to podařilo. Měli jsme v klíčovém úniku tři lidi a Zdeněk i Yves odvedli skvělou práci. Když atakoval Fuglsang, tušil jsem, že by to mohl být vítězný nástup. On byl opravdu hodně silný, ale já neudělal žádnou chybu a pořád jsem si věřil. Je to pro mě zázračné vítězství, protože tento závod je podle mě jeden z nejtěžších v celé sezóně,“ uvedl Alaphilippe.

Zdeněk Štybar přivedl do cíle další část silné skupiny a v souboji o čtvrté místo na pásce přespurtoval Benoota. Jak si vedli další Češi? Roman Kreuziger (Dimension Data) byl 20. (+2:48), Petr Vakoč (Deceuninck-Quick Step) 60. (+12:05), Josef Černý (CCC) nedokončil.

Pro Štybara s Kreuzigerem, stejně jako pro Alaphilippa, bylo Strade Bianche generálkou na Tirreno-Adriatico, které startuje ve středu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.