SuperCycling.cz

Žně Astany na Green Mountain: 1. López, 2. Lucenko, skvělý Hirt

17. 2. 2018, 16:18

Astana si podmanila královskou etapu závodu Kolem Ománu s cílem na vrcholu Green Mountain. Zvítězil Kolumbijec Miguel Ángel López před Kazachem Alexejem Lucenkem, když oba projeli cílem osamoceni ve stejném čase. Lucenko se oblékl do dresu lídra, který velmi pravděpodobně udrží i v neděli po poslední etapě.

Miguel Ángel López a Aexej Lucenko v cíli etapy.

Miguel Ángel López a Aexej Lucenko v cíli etapy.

Skvělou práci v posledním kopci pro ně odvedl jejich český stájový kolega Jan Hirt a v etapě s cílem v nadmořské výšce 1235 m nakonec obsadil  24. místo se ztrátou 2:20 min. na vítěze.

„Byl to pro nás skvělý den. Jsem šťastný za vítězství i práci celého týmu. Každý mohl dnes vidět, jak silní jsme,“ řekl López. „Já se cítil perfektně, nohy byly v cílovém kopci hodně dobré. Nikdo neatakoval, a tak jsme rozjeli naši hru. Poté, co zbytek týmu odvedl fantastickou práci, jsme vyrazili dopředu s Alexejem. I když je to extrémně těžký kopec, dokázali jsme to ve dvou a máme etapu i celkové vedení,“ rozplýval se mladý Kolumbijec.

Velké nadšení bylo cítit i ze slov Lucenka, který míří za nejcennějším vítězstvím na etapovém závodě v kariéře. Dosud to byla čtyři prvenství na domácím etapovém závodě Tour of Almaty.

„Ještě máme před sebou jednu etapu, tak na celkové vítězství nechci moc myslet. Ale budu dělat vše pro to, abych vedení udržel,“ přiznal kazašský závodník.

cenkoooo

I on vysekl velkou poklonu kolegům včetně Hirta. „Během etapy odvedli skvělou práci Nikita Stalnov, Tanel Kangert, Omar Fraile i vítěz páteční etapy Magnus Cort Nielsen. A v cílovém stoupání přišel čas Jana Hirta. On předvedl něco fantastického. Pracoval na čele a připravil nám pozici pro atak. Miguel Ángel byl v tom kopci silnější, proto si vítězství zasloužil. A já si užívám červený dres lídra,“ prozradil Lucenko.

Hirt se v královské etapě skutečně ukázal ve výborném světle, když 3 km před cílem vyrazil dopředu a s ním se udrželi jen López, Lucenko a Gorka Izagirre z Bahrain Merida. Hirt poté, co si odvedl práci, dojel do cíle 24. Třetí příčku nakonec vybojoval Španěl Jesus Herrada z Cofidisu, Izagirre přijel čtvrtý.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.