SuperCycling.cz

Změna lídra v Kalifornii: po časovce vede Bennett

20. 5. 2017, 10:32

Novozélanďan George Bennett (LottoNL-Jumbo) je novým lídrem závodu Kolem Kalifornie a má našlápnuto k celkovému prvenství. Stačilo mu k tomu 4. místo v časovce na 24 km, kterou vyhrál Brit Jonathan Dibben ze Sky.

tenbenete

Stávající lídr, Polák Rafal Majka (Bora-Hansgrohe), skončil 22. se ztrátou 59 sekund. Průběžně je druhý, když na nového lídra ztrácí 35 vteřin. Jen o vteřinu za Majkou je nyní Američan Andrew Talansky (Cannondale-Drapac), jenž byl v časovce třetí.

"Že se tohle stane, tomu jsem věřil asi nejmíň ze všech,“ prozradil Bennett. „Jel jsem, co to dá. Do vysílačky jsem skoro nic neslyšel, ale když pak můj sportovní ředitel začal v euforii křičet do mého ucha, věděl jsem, že se něco děje,“ řekl s úsměvem Bennett. „Když jsem projel cílem, podle pocitů jsem věděl, že to bylo dobré. Pak jsem čekal, jak si povedou ostatní a bylo to celkem drama,“ přiznal nový lídr.

nakolebenet

V příjemném šoku byl i vítěz časovky Dibben. „Bennett říkal, že je překvapen z toho, že vede. Tak já jsem v totálním šoku, že jsem vyhrál. V té vysoké nadmořské výšce se jezdí úplně jinak a pořádně jsem nevěděl, jak si rozvrhnout tempo. Trpěl jsem jak zvíře. Po pár kilometrech mnou prostoupila bolest a pak už jsem bolestí doslova řval,“ řekl 23letý závodník Sky.

Závod dnes končí 7. etapou se třemi kopci, ale nejsou nijak dlouhé a navíc z toho posledního je to ještě 40 km do cíle, převážně z kopce. Dá se čekat, že tohle v pohodě přejede i Peter Sagan, který bude patřit ke žhavým adeptům na etapové vítězství.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.