SuperCycling.cz

Životní závod Černého ve Slovinsku!

17. 6. 2018, 21:41

Josef Černý z týmu Elkov Author zazářil na skvěle obsazeném závodě Kolem Slovinska kategorie 2.1. Díky výbornému třetímu místu v závěrečné časovce na 21,5 km se vyšvihl na sedmou příčku konečného pořadí!

cernejjhorni

„Jel jsem od začátku doraz, protože jsem cítil, že by to mohlo vyjít. Od začátku závodu se mi stále zlepšovaly nohy a navíc mi seděl mírně zvlněný profil. Třetí místo v tak skvěle obsazeném závodě považuji za jeden s mých nejlepších výsledků,” zhodnotil poslední den na Tour of Slovenia Josef Černý.

Před závěrečnou časovkou figuroval na 18. místě, ale dokázal ji zajet skvěle. Vyhrál ji excelentní slovinský časovkář Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), který jen potvrdil své celkové vítězství. Druhý byl další výtečný Slovinec Jan Tratnik (CCC), Černý ztratil na třetím místě 36 sekund. A nechal za sebou taková časovkářská esa, jako jsou Durbridge nebo Dowsett.

blekcasovkaa

Za Rogličem skončil celkově druhý Kolumbijec Rigoberto Urán (Cannondale), za ním se seřadili dva Slovinci. Třetí byl Matej Mohorič (Bahrain Merida), čtvrtý 19letý talent Tadej Pogacar (Ljubljana Gusto Xaurum), vítěz letošního Závodu míru U23.

Černý má letos fantastickou sezónu s pódiovými umístěními na několika etapových závodech v Evropě a ukazuje, že by měl příští sezónu zamířit opět do vyšších pater cyklistiky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.