SuperCycling.cz

Štybara forma uspokojila. V Algarve skončil jedenáctý

22. 2. 2015, 21:45

Zdeněk Štybar si před vstupem do klasik, které pro něj začnou o příštím víkendu, otestoval formu v závodě Kolem Algarve. Test dopadl dobře. Skončil celkově jedenáctý, byl hodně vidět a sám byl s výkonem spokojen.

Zdeněk Štybar přijíždí do cíle 2. etapy s Michalem Kwiatkowskim.

Zdeněk Štybar přijíždí do cíle 2. etapy s Michalem Kwiatkowskim.

„Moje kondice je dobrá, což je hodně pozitivní. Proto už se těším na první klasiky,“ řekl Štybar po skončení závodu, který vyhrál Brit Geraint Thomas ze Sky a připsal si jeden z největších úspěchů kariéry. Zdeňkův týmový kolega z Etixx-Quick Step Michal Kwiatkowski skončil druhý, třetí byl Portugalec Tiago Machado, nová posila Kaťuši.

Štybar skončil ve dvou etapách v top 10, v sobotní královské etapě byl jedním z jejich hrdinů, útočil, ale ani jeden atak mu nevyšel a obsadil 20. místo. Hodně však v celém závodě pomáhal Kwiatkowskimu a hned na prvním etapáku sezóny ukázal sílu. To je před klasikami hodně dobré zjištění.

stsbys dalksi

Další z Čechů v dresu Etixx-Quick Step Petr Vakoč odvedl výbornou práci coby domestik a celkově obsadil 142. místo. „Myslím, že jsme objeli skvělý závod. Kwiato bojoval o celkové prvenství, které mu uniklo jen těsně, k tomu máme dvě vítězné etapy. Já jsem se svým výkonem nadmíru spokojen, ukázal jsem sobě i ostatním, že mám skvělou formu a jsem schopný svým úsilím pomoci rozhodnout výsledky závodů,“ napsal na svém webu Vakoč, jenž z Portugalska odletěl trénovat na Mallorku.

Poslední český zástupce v závodě Jan Bárta (Bora-Argon 18) bral závod Kolem Algarve vyloženě na rozjetí před klasikami a obsadil 99. místo. I ve své parádní disciplíně časovce zůstal trochu za očekáváním a skončil třináctý.

Poslední etapu rozhodoval závěrečný spurt a vítězství slavil Němec André Greipel (Lotto-Soudal). Štybara mrzelo, že týmu Etixx-Quick Step závěr nevyšel lépe, jejich spurtér Gianni Meersman byl čtvrtý. „Foukal silný vítr a naším cílem bylo pokusit se s Giannim vyhrát. Hlavně posledních deset kilometrů bylo hodně stresujících, ale drželi jsme se pořád vpředu. Bohužel jsme udělali drobné chyby při rozjíždění spurtu a nedopadlo to tak, jak jsme si přáli,“ uvedl Štybar.

thomas geraint algarve

Vítěz závodu Geraint Thomas.

Celkovým vítězem se stal Geraint Thomas a jen podtrhl úspěšný týden černomodrých barev Sky. Jeho týmový kolega Chris Froome vyhrál Kolem Andalusie. Přitom Sky měl v Portugalsku tým postavený na Portem.

„Richie šel do závodu jako lídr, ale já hned ve druhé etapě chytil šanci a dopadlo to tak, že jsem získal žlutý dres. Nakonec to vyšlo skvěle mně i celému týmu. Vyhráli jsme celkově, k tomu dvě etapy a dres nejlepšího vrchaře. Byl to opravdu fantastický týden,“ prozradil Thomas. Jeho dalším závodem bude Paříž-Nice a pak už se bude koncentrovat na klasiky. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.