SuperCycling.cz

Štybara čekají další belgické klasiky

27. 3. 2015, 07:00

Zdeněk Štybar už má za sebou dvě belgické kostkové klasiky Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne-Brusel-Kuurne, teď ho po necelém měsíci čekají další. Už v pátek se postaví se silnou sestavou Etixx-Quick Step na start E3 Harelbeke, v neděli jede Gent-Wevelgem.  Bude to pro něj předehra před kostkovými giganty Kolem Flander a Paříž-Roubaix.

styby-nahoru-harelbeke

Flandry jsou na programu v neděli 5. dubna a Roubaix o týden později. Kromě Štybara budou v pátek v dresu belgické stáje na startu další excelentní klasikáři Niki Terpstra, Iljo Keisse, Julien Vermote, Matteo Trentin, Stijn Vandenbergh, Yves Lampaert a Guillaume van Keirsbulck. „Naším jediným cílem je vítězství. S tím jdeme do každé klasiky,“ přiznal Štybar, jenž bude jedním z lídrů.

Zuby na vítězství si však v jedné z nejtěžších klasik brousí řada dalších závodníků. Na startu budou esa jako Greg van Avermaet (BMC), Sep Vanmarcke (LottoNL-Jumbo), Fabian Cancellara (Trek), vítěz San Rema John Degenkolb (Giant-Alpecin), Alexander Kristoff (Kaťuša) či Peter Sagan (Tinkoff-Saxo), který obhajuje loňské vítězství. Chybět naopak bude Bradley Wiggins (Sky). Ten by měl jet v rámci přípravy na Flandry a Roubaix až příští týden tříetapový závod De Panne-Koksijde.

sagos k harelb

Peter Sagan obhajuje na E3 Harelbeke vítězství.

Sagan si v závodě se 17 krátkými kopci dlouhém 215,2 km věří. „Chci se porvat o co nejlepší výsledek. Rád bych se pokusil o double. Kotskové klasiky teď naplno začínají a já se cítím dobře připraven,“ uvedl Peter Sagan, jemuž budou k ruce Matti Breschel, Maciej Bodnar, Michael Mörköv, Matteo Tosatto, Nikolaj Trusov, Michael Kolář a Pavel Brutt.

Štybar bude jediným Čechem na startu 58. ročníku závodu. Organizátoři E3 Harelbeke zhruba před měsícem vstoupili ještě více do podvědomí veřejnosti i díky kontroverznímu billboardu, který byl následně nesmyslně zakázán. Byl na něm odkrytý dámský zadeček s modrými kalhotkami s logem závodu. Doplnili to nápisem: Kdo je pomačká?

E3 harelbeke fotka 2

Byla to narážka na dva roky starý výstřelek Petera Sagana. Tehdy skončil druhý na Flandrech za Cancellarou a při dekorování tří nejlepších šibalsky chytil za pozadí jednu ze dvou hostesek, které pózovaly pro fotografy na nejvyšším stupni s vítězem a dávaly mu polibek na tvář. Celý článek o tom si můžete přečíst ZDE.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.