SuperCycling.cz

Štybar zazářil! V Belgii vyhrál memoriál Vandenbroucka!

7. 10. 2014, 17:51

Zdeněk Štybar je zpátky! Po pádu a zranění, které utrpěl v srpnu na Eneco Tour, se v závěru sezóny dokázal cyklista stáje Omega Pharma-Quick Step dostat zpátky do skvělé formy. Dnes vyhrál v Belgii jednorázovku Binche-Chimay-Binche /Mémorial Frank Vandenbroucke!

Zdeněk Štybar to dokázal!

Zdeněk Štybar to dokázal!

Štybar triumfoval díky překvapivému ataku v závěru. Všeobecně se čekalo, že o vítězi rozhodne spurt, ale Zdeněk nastoupil 1,2 km před cílem společně se stájovým kolegou Niki Terpstrou a sám udržel náskok několika metrů před spurtem skupiny, který vyhrál John Degenkolb, třetí skončil Jens Debusschere.

„Po mém pádu na Eneco Tour ještě nemám stoprocentní formu, ale cítím velké zlepšení. Vítězství je skvělé. Věděli jsme, že proti Degenkolbovi a dalším rychlým klukům by to ve spurtu bylo těžké, tak jsme to zkusili. Niki odvedl fantastickou práci,“ řekl Štyby po etapě.

Zdeněk se s každým startem dostával do lepší formy, na v neděli skončeném Tour de l'Eurométropole v závěrečné etapě v závěru atakoval s dvojicí dalších závodníků, pak nastoupil sám a peloton ho chytil kilometr před cílem. „Přesto domů odjíždím s dobrými pocity, protože jsem se každý den cítil líp,“ přiznal.

radost s terpstrou

Niki Terpstra objímá svého českého parťáka.

Od svého zranění z Eneco Tour absolvoval Štybar i s dneškem celkem osm závodů včetně etapáku Tour de l'Eurométropole, mistrovství světa a dvou jednorázovek v Kanadě. „Vítej zpátky, šampióne“, napsal na Twitter po dnešním triumfu jeho hvězdný cyklokrosový soupeř Sven Nys.

Skvělou práci odvedl pro Štybara Terpstra, který jel v úniku s De Gendtem. Peloton je dostihl 5,8 km před cílem, ale nizozemský vítěz letošního Paříž-Roubaix měl dost sil, aby stihl ještě rozjet v závěru tempo pro českého parťáka.

„Niki mi řekl, že na kostkách pojede doraz, abych jel za ním. Byla to nádherná týmová práce,“ rozplýval se Zdeněk, pro něhož šlo o poslední silniční závod v sezóně. Teď ho čekají ještě cyklokrosové starty na BPost Bank Trofee v Ronse 12. října a 16. října v Ardooie a 18. října má v Belgii svatbu.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.