SuperCycling.cz

Štybar třetí v etapě, Omega měla svůj den D

13. 6. 2014, 17:25

Zdeněk Štybar se dočkal výborného dílčího výsledku v podobě třetí příčky v 6. etapě závodu Critérium du Dauphiné. Skvělý den týmu Omega Pharma-Quick Step korunoval vítězstvím Belgičan Jan Bakelants.

Bakelants to dokázal, Westra je naštvaný.

Bakelants to dokázal, Westra je naštvaný.

Ten ve spurtu vedoucí dvojice porazil Nizozemce Westru z Astany. „Ode dneška je pro náš tým pátek 13. šťastným dnem. Baky vyhrál, já jsem s třetím místem po 7 týdnech bez závodu taky maximálně spokojen,“ řekl Štybar.

Spolu s Bakelantsem byl v úniku skupiny a dvojnásobné zastoupení borci z Omegy využili. Asi 20 km před cílem atakovali Bakelants, Westra a Belgičan Ligthart z Lotta. Štybar logicky neměl zájem uprchlíky sjíždět, ale zároveň si v závěru počínal tak, aby udržel šanci ze své skupinky bojovat o třetí místo, protože Ligthart z vedoucí trojice odpadl.

Od rána jsem měl takové tušení, že by to mohl dobrý den, že by se něco mohlo podařit. Zdeněk Štybar, cyklista týmu Omega Pharma-Quick Step

Nakonec se to povedlo, Štybar na pásce přespurtoval právě Ligtharta. Vítězství vybojoval Bakelants, i když s klikou, protože ho Westra málem poslal do bariéry. „Zavřel mě tam a už jsem myslel, že spadnu na druhé místo,“ řekl Bakelants, který jel vloni dvě etapy ve žlutém dresu na Tour de France.

Štybar se dnes cítil dobře. „Od rána jsem měl takové tušení, že by to mohl dobrý den, že by se něco mohlo podařit. Včera jsme měli hrozně těžký den, celý balík byl popravený a tušil jsem, že by mohl vydržet únik. Když se nám podařilo odjet, poctivě jsme střídali,“ popisoval Štybar.

„V závěru jsme tušili, že něco zkusí právě Westra s Ligthartem. Bakelants byl v tu chvíli v lepší pozici, vyjel za nimi a já je logicky nesjížděl. Než se lidi v té naší skupině probrali, měli 18 vteřin náskok a to už jsem věděl, že to vydrží do cíle. Vzadu už neměl nikdo nohy, aby to dojel. Když jsem pak zaslechl, že odpadl Ligthart, tak jsem se chtěl pokusit vyhrát skupinu a skončit třetí, což se povedlo. Dopadlo to skvěle. Baky už byl dnes potřetí v úniku a konečně mu to vyšlo,“ radoval se Štybar.

Froome upadl

Po včerejšku, když ho vyděsil nástupem Contador, si lídr závodu Chris Froome vybral další černý den. Zatímco Štybar na pátek 13. hovořil o štěstí, Froome skončil na zemi 8 kilometrů před cílem. „Ve sjezdu jsem trefil díru v silnici a šel jsem. V tom pádu jsem sestřelil Vanottiho,“ popisoval Froome.

frum je servanej

Sedřený Chris Froome po pádu.

Musel měnit kolo a ztratil skoro minutu. Čekal na něj jeden z domestiků Sky, ale mohli jet v klidu, protože skupina s favority přestala šlapat, aby se Froome po pádu dotáhl zpátky. „Děkuju klukům za tohle gesto,“ ocenil zejména týmy svých největších rivalů Contadora a Nibaliho. „Závodníci Tinkoff-Saxo a Astana byli první, kdo ostatním řekli, aby počkali. Byl to od nich hezké,“ děkoval soupeřům.

Do cíle přijel se ztrátou 3:55 min. stejně jako všichni favorité. V potrhaném dresu a sedřený. „Je to bolestivé, ale naštěstí nemám nic zlomeného. Potřebuju jen nějakou bandáž, ale snad mě to v zítřejší těžké etapě nebude nijak moc omezovat,“ doufal lídr Dauphiné.

Výsledky 6. etapy ZDE

 

Průběžné pořadí ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.