SuperCycling.cz

Štybar se poprvé v kariéře chystá na Lutych

24. 4. 2015, 08:50

Klasikářská mise Zdeňka Štybara v první části sezóny ještě neskončila. Druhý muž Paříž-Roubaix se chystá i na nedělní 101. ročník závodu Lutych-Bastogne-Lutych. Tuto legendární ardenskou klasiku pojede poprvé v kariéře!

styby-k-lutychu-fotek

Na startu tak budou tři Češi: v dresu Etixx-Quick Step jede i Petr Vakoč, který absolvuje kompletní program ardenských klasik, lídrem týmu Tinkoff-Saxo bude Roman Kreuziger.

Štybar absolvoval vloni po kostkových klasikách ještě Amstel, který nedokončil, letos se vydá poprvé na Lutych. Po Roubaix odjel trénovat na Mallorku, nyní se vrátil do Belgie a první část sezóny si prodlouží ještě o Lutych. Pak by měl mít krátké volno.

Kromě něj a Vakoče pojedou prestižní klasiku v dresu Etixx-Quick Step ještě Michal Kwiatkowski, Julian Alaphilippe, Michal Golas, Julien Vermote, Gianluca Brambilla a Maxime Bouet. Lídrem týmu bude vítěz Amstelu Kwiatkowski, sekundovat by mu měl Alaphilippe, který šokoval druhým místem na Valonském šípu, a také Štybar.

mallorka styby trenonk

Zdeněk Štybar trénoval na Lutych na Mallorce.

Jeho role však zatím nebyla blíže specifikována. Tým vše podřizuje úspěchu polského mistra světa, který byl vloni na Lutychu třetí za Gerransem a Valverdem. „Tým je postaven kolem Kwiatkowského. Máme tu dobré závodníky, kteří to umí v kopcích a měli by být až do samého závěru schopni podporovat Michala,“ uvedl sportovní ředitel belgické stáje Davide Bramati.

Stejně jako Kwiatkowski v Etixxu, jasným lídrem týmu Tinkoff-Saxo je Roman Kreuziger. Ten ukázal formu na Amstelu (14.) i Valonském šípu (11.) a Lutych považuje za velký vrchol první části sezóny. Startoval na něm už pětkrát. V roce 2011 skončil čtvrtý, vloni sedmý.

roman k lutychu

„Lutych mi hodně sedí. Věřím, že to bude dobré a nějaký výsledek se povede,“ přiznal Kreuziger. „Je to jiný závod než Valonský šíp, je delší a únavnější. Tady to není takový boj o pozice. Chce to mít v první řadě dobré nohy, protože po 200 kilometrech začínají někteří závodníci odpadat,“ dodal.

Závod měří 253 km a jede se z Lutychu do Ans. Na trase letošního ročníku je 10 kategorizovaných kopců. Jsou to: Cote de St Roche, (800m, 12% průměr), Cote de Wanne (2,7 km, 7%),  Cote De Stockeu (1,1 km, 10,5%), Cote de la Haute Levee (3,4 km, 6%), Cote du Rosier (5,4 km, 5,9%), Cote de la Vecquee (3,1 km, 5,9%), La Redoute (2,1km, 8,1%), Cote de Sprimont (1,4 km, 4,7%),  Cote de la Roche Aux Falcons (1,5 km, 9,9%) a v neposlední řadě kopec Cote de St Nicholas těsně před cílem (1 km, 11,1%). K tomu je ještě řada kratších nekategorizovaných stoupání včetně toho cílového.

Zpravodajství z loňského ročníku si můžete přečíst ZDE.

profil liege nakonec

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.