SuperCycling.cz

Štybar po dvou pádech: Nebyl to můj den

22. 3. 2015, 19:29

Den plný smůly si prožil Zdeněk Štybar na klasice Milán-San Remo. Cyklista stáje Etixx-Quick Step dvakrát spadl, přičemž ten druhý pád přišel ve sjezdu z Poggia asi 3,5 kilometru před cílem, kdy se závod rozhodoval. Předtím spadl ještě ve sjezdu z Capo Berta.

styby-san-reme-1

„Prostě to od začátku nebyl můj den a mrzí mě, že to dopadlo blbě i pro celý náš tým,“ říkal Štybar na svém webu. „Poprvé jsem lehnul při sjezdu z Capo Berta. Spadli přede mnou dva kluci ze Sky a neměl jsem žádnou šanci se tomu vyhnout. Bylo to kousek před Cipressou a myslel jsem, že pro mě závod skončil už v tuhle chvíli. Ale nějak zázračně jsem se ještě dokázal vrátit dopředu, i když jsem měl menší trable s kolem.“

Pak zkusil odjet na Cipresse a následně i na Poggiu, kdy vyrazil za Gilbertem. „Moc daleko jsme se sice nedostali, ale snažil jsem se být pořád vpředu kvůli pozici. Ve sjezdu šel zřejmě Boasson Hagen pozdě na brzdy, Gilbert musel taky a poslal to rovně do zdi. Já byl hned za ním a nebyl tam kousek místa, kudy bych se vyhnul. Lehnul jsem a přes mě letěli ještě další kluci,“ popisoval Štybar.

Do cíle sice dojel, ale bez šance porvat se o nějaký výsledek. Skončil 56. se ztrátou 3 minut. Nejlepším Čechem v závodě byl 29. Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo). Jan Bárta (Bora-Argon 18) jedoucí v 250 km dlouhém úniku skončil 121.

styby dvojka san remo

„Naštve to. Člověk se na ten závod chystá, 300 kilometrů nějak jede v blbém počasí, celý den se trápí a pak spadnu 3 kilometry před cílem. Pro náš tým to byl vůbec černý den, protože se mnou lehl Kwiatkowski a Cavendish odpadl někde na Poggiu. Mrzí mě to, protože jsme s Kwiatem mohli v  závěru něco zkusit, i když bychom ve spurtu bez Cava proti Degenkolbovi neměli šanci. Ale mohli jsme něco vymyslet,“ litoval Štybar.

Z pádů naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění. „Jsem celý odrbaný, trochu mě bolí žebra, ale nemělo by to být nic vážného,“ přiznal. „Nedá se nic dělat. Já měl skoro celý den něco. Takový nesmysly, který člověka rozhodí. Na bufetu jsem minul tašku, chvíli mi nešel computer. Prostě to nebyl můj den a jen doufám, že jsem si tu smůlu do dalších klasik už vybral,“ dodal Štybar.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.