SuperCycling.cz

Štybar obhajuje prvenství na Eneco Tour

11. 8. 2014, 08:00

Zdeněk Štybar dnes začíná svou pouť za obhajobou celkového vítězství v závodě Eneco Tour  na území Beneluxu. Na peloton čeká v 10. ročníku celkem sedm etap včetně jedné individuální časovky na 9,6 km. 

Tři nejlepší z loňského Eneco Tour: druhý Tom Dumoulin, vítěz Zdeněk Štybar a třetí Andrej Grivko (zleva).

Tři nejlepší z loňského Eneco Tour: druhý Tom Dumoulin, vítěz Zdeněk Štybar a třetí Andrej Grivko (zleva).

Český cyklista stáje Omega Pharma-Quick Step vloni zvítězil a s náskokem 26 vteřin před Tomem Dumoulinem. „Tenhle závod mám opravdu rád. Profilově mi vyhovuje. Je tu i časovka, ale naštěstí není dlouhá. Hodně jsem na ni zapracoval a v kombinaci s tou délkou se moje šance zvyšují,“ řekl Štybar.

„Trasa je pro závodníka mého typu ideální. Kopce nejsou moc dlouhé a profilově to vyhovuje cyklistům, kteří mají rádi kostky a klasiky. Máme hodně silný tým s kluky jako Tom Boonen nebo Niki Terpstra, kteří taky milují tyhle typy závodů,“ prohlásil Štybar s tím, že jeho tým bude mít znovu ty nejvyšší ambice.

stybar pred eneco 2

Po závodě Kolem Valonska a jednorázovce v San Sebastianu se připravoval na Mallorce. „Měl jsem čas dobře trénovat i v rámci možností zrelaxovat, abych na Eneco přijel v co nejlepší formě. Cítím se dobře a jsem připraven bojovat o obhajobu,“ dodal Štybar, jehož dalším startem bude Vuelta.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.