Štybar na Flandrech potvrdil formu, chyběl mu kousek

6. 4. 2015, 10:24

Zdeněk Štybar byl už poněkolikáté českou hvězdou víkendu. Na klasice Kolem Flander skončil devátý, a i když asi sám doufal v lepší výsledek, potvrdil dobrou formu. Chybělo mu víc štěstí a v samém závěru i o trochu více sil.

styby-bilance-flandry-hore

Vpředu měl ve vedoucí dvojici týmového kolegu Terpstru s pozdějším vítězem Kristoffem a když na posledním Kwaremontu atakoval Thomas, vyrazil za ním. „Ale nestřídal jsem mu, protože jsme měli na čele Nikiho a bylo by nebezpečné dovézt k nim Thomase,“ popsal Štybar.

Před Paterbergem možná trochu zbytečně chytal všechny pokusy. „To mě stálo dost sil, které jsem měl spíš použít, abych dokázal odjet s van Avermaetem a Saganem, když nastoupili,“ přiznal Štybar. Přesto zaslouží za předvedený výkon pochvalu a těžko mu někdo může vytýkat, že nesjížděl týmového kolegu.

Paďour odstoupil po 200 kilometrech

Další Čech na startu František Paďour (Androni Giocattoli) při své premiéře Flandry nedokončil, odstoupil po 200 kilometrech. „Na začátku jsme se snažili dostat někoho do úniku, což se díky Frapportimu povedlo. My ostatní jsme se starali o našeho lídra Gatta (skončil 47. - pozn. aut.), ale jak člověk najede na ty kostky zezadu, je bez šance," popsal Paďour.

„Mrzí mě, že jsem takový závod nedojel, ale i tak to byl nezapomenutelný zážitek,“ dodal cyklista italské pro-kontinentální formace, jehož už ve středu čeká start na další belgické klasice Scheldeprijs.

Brockhoff z AWT-GreenWay osmý

Dvě španělské jednorázovky absolvovali o uplynulém víkendu cyklisté české stáje AWT-GreenWay. V sobotní GP Miguel Indurain, kterou vyhrál domácí Angel Vicioso (Kaťuša), byl nejlepším z týmu AWT-GreenWay Michal Schlegel na 33. místě se ztrátou 2:35 min.

awt k tomu span

V nedělním 55. ročníku závodu Vuelta Ciclista a La Rioja vybojoval český tým umístění v top 10 díky Němci Janu Brockhoffovi (8.), slovenský spurtér Erik Baška skončil 11, Michal Schlegel obsadil 65. místo. Vyhrál Australan Caleb Ewan (Orica-GreenEDGE).

Polnický patnáctý

Dobrou formu ukázal o víkendu Jiří Polnický z Whirlpool Author, V sobotu vyhrál domácí klasiku Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš, v neděli skončil ve spurtu patnáctý na jednorázovce GP Adria Mobil ve Slovinsku jako nejlepší ze závodníků královéhradecké stáje. Vyhrál domácí Marko Kump (Adria Mobil).

polnicky k bilanci

Karel Hník startoval v neděli se svým dánským týmem Cult Energy na 76. ročníku francouzské jednorázovky Paříž- Camembert. Vítězství vybojoval domácí Julien Loubet (Team Marseille), Hník skončil na 82. místě se ztrátou 4:50 min. V pátek jel ve Francii závod Route Adélie de Vitré, kde obsadil 65. příčku, vyhrál Francouz Romain Feillu (Bretagne).