SuperCycling.cz

Štybar jede další závod, před svatbou skočí do krosů

2. 10. 2014, 09:30

Zdeněk Štybar si pořádně nestačil vydechnout po mistrovství světa a už ho čeká další závod. Ode dneška do neděle startuje v barvách stáje Omega Pharma-Quick Step na etapáku Tour de l´Eurométropole v Belgii. Už příští víkend, ještě před svatbou, ale skočí do cyklokrosu.

Zdeněk Štybar před silničním závodem na MS v Ponferradě.

Zdeněk Štybar před silničním závodem na MS v Ponferradě.

„Ještě v úterý bych měl jet jednu jednorázovku v Belgii. Jsou to poslední závody v sezóně na silnici a chtěl bych aspoň trochu prodat to, co jsem po té pauze natrénoval,“ řekl Štybar.

Z českých reprezentantů, kteří jeli závod elity na MS v Ponferradě, dál závodí ještě Petr Vakoč, jenž v pondělí odlétá s Omegou do Číny na etapák Kolem Pekingu. Jan Bárta ukončil sezónu a užívá si zasloužené volno.

Štybara čeká v následujících dnech poměrně náročný program. Kromě toho, že má 18. října v Belgii svatbu, zvládne ještě před ní dva cyklokrosy. „Prvním závodem bude BPost Bank Trofee v Ronse 12. října a dalším 16. října Ardooie Cyclocross,“ prozradil Zdeněk. V jednání je ještě jeden cyklokrosový start, pak ho čeká volno a znovu začne trénovat.

Jak během silničního MS v Ponferradě prozradil v rozhovoru pro Supercycling.cz, v cyklokrosu by rád zachoval obdobný model, jako v minulé sezóně. To znamená vánoční turné v Belgii a mistrovství světa, které hostí Tábor. „Moc rád bych tam jel. Je to doma. Tábor mi změnil kariéru, když jsem tam v roce 2010 vyhrál. Teď bych to Táboru i všem lidem tam rád vrátil. Byl to pro mě nejhezčí závod kariéry,“ řekl úřadující mistr světa Štybar.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.