SuperCycling.cz

Zdeněk Štybar a jeho kostková fantazie číslo 2!

29. 3. 2019, 22:14

Zdeněk Štybar už má po dnešku zřejmě v kapse kontrakt na příští roky v týmu Deceuninck-Quick Step. Ještě není konce března a on už má na kontě dvě vyhrané kostkové klasiky WorldTour! Po triumfu na Omloop Het Nieuwsblad dnes po famózním výkonu vyhrál i E3 Harelbeke!!!

stybybekevitzstvi

„Je to fantazie,“ rozplýval se Štyby. „Mám dobrou formu, a to je skvělé zjištění směrem k dalším klíčovým startům,“ dodal český vítěz, jehož už v neděli čeká Gent-Wevelgem a další neděli Flandry.

Dnes mu hodně pomohl Bob Jungels. Úřadující lucemburský mistr jel famózní závod - 50 km před cílem vyprovokoval atak, aby na čele brzy zůstal osamocen. Za ním se později utvořila silná skupina, kde byli i Štybar, van Avermaet, van Aert nebo Sagan, jehož však vyřadily později ze hry problémy s přehazovačkou.

Sedm kilometrů před páskou byl Jungels dojet čtveřicí závodníků a Deceuninck-Quick Step to měl skvěle rozjeté. Jungels v sobě našel ještě zbytky sil, aby se Štybarem střídali nástupy, a když se vše sjelo, táhl skupinu ze špice. Van Avermaeta tohle očividně uštvalo, a když došlo na spurt, Štybar byl ze všech nejrychlejší.

stybyharelbekepodium

„Když jsme Boba dojeli, ptal jsem se ho, jestli mu ještě zbyly nějaké síly a může mi pomoci. Zvládl to famózně, mohli jsme díky nástupům ostatní unavit, ale já měl v nohách pořád dost sil. Dopadlo to skvěle. Vezeme se na vítězné vlně a těšíme se na další závody,“ přiznal Štyby.

Když se ho novináři po závodě ptali, co stojí za jeho vítěznou vlnou, měl jasnou odpověď: „Hlavně zkušenosti. Každý rok se učím něco nového. Teď vím, kde musím zabojovat, kde je třeba být na první pozici a kde můžu jet třeba pátý nebo dvoustý. To je největší rozdíl,“ dodal Štybar. „Letos jsem kromě formy skoro vždy ve správný moment na správném místě,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.