SuperCycling.cz

Zase druhý. Sagana na E3 zaskočil Kwiatkowski

25. 3. 2016, 19:02

Peter Sagan na 60. ročníku belgické klasiky E3 Harelbeke znovu ukázal výbornou formu, ale zase mu chyběl kousíček, aby slavil první vítězství v duhovém dresu mistra světa. Skončil druhý, když ho v závěru zaskočil Polák Michal Kwiatkowski.

Michal Kwiatkowski slaví triumf na E3 Harelbeke.

Michal Kwiatkowski slaví triumf na E3 Harelbeke.

Tato slovensko-polská dvojice předvedla skvělý výkon, když v předposledním kopci necelých 30 km před cílem odjela z vedoucí skupiny. Dobře spolupracovali a jejich náskok se pohyboval kolem půl minuty.

I když pak pronásledovatelé hodně zrychlili zejména díky závodníkům Etixxu, vedoucí dvojice mírný náskok udržela. Kwiatkowski dobře věděl, že ve spurtu nemá se Saganem skoro žádnou šanci, tak mu na posledním kilometru přestal střídat a rozhodl se vsadit na moment překvapení. To mu vyšlo dokonale. Na dvoustovce vyrazil Saganovi z háku a slovenský mistr světa už neměl síly, aby s tím něco udělal. V sezóně 2017 skončil už posedmé druhý.

„Už jsem prostě neměl víc sil,“ přiznal Sagan. „Kwiatkowski byl lepší. Dobře jsme spolupracovali. Na posledních dvou kilometrech jsem neustále slyšel do vysílačky, že musím šlapat naplno, aby nás nedojeli. Takže jsem do toho dal všechno a na konci už jsem neměl nohy, abych zabojoval o vítězství,“ dodal cyklista stáje Tinkoff.

kwiato a sagous R32

„Dobře vím, jak se Peter cítí. S dresem mistra světa je člověk pod daleko větším tlakem,“ řekl Kwiatkowski, jenž duhový dres oblékal v minulé sezóně. „Ale myslím, že jsme oba udělali krásný závod. Já měl v závěru lepší nohy a to rozhodlo,“ prozradil polský závodník stáje Sky. Úspěch britského týmu na E3 Harelbeke potvrdil třetím místem Ian Stannard. Sky měl dnes vůbec den D, protože ještě Wout Poels ovládl etapu Kolem Katalánska.

Na E3 Harelbeke se hodně těšil Zdeněk Štybar. Měl smůlu, protože ho zdržel defekt v nejméně vhodnou chvíli. Přesto zabojoval a dokázal se vrátit zpátky, ovšem v samém závěru už mu logicky chyběly síly a skončil třináctý. Tým Etixx-Quick Step navíc závod znovu prokaučoval. V čelní skupině měl nejpočetnější zastoupení, ale když odjížděli Sagan s Kwiatkowským, nebyl tam nikdo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.