SuperCycling.cz

Yates vedení neudržel. Paříž-Nice pro Solera

11. 3. 2018, 23:12

Simon Yates, týmový kolega Romana Kreuzigera z Mitchelton-Scott, neudržel v poslední etapě vedení a vítězství na Paříž-Nice nakonec překvapivě slavil Španěl Marc Soler z Movistaru.

solerjewinr

Díky úniku španělské trojice ve vrchařské etapě v okolí Nice 45 km před cílem se majitel žlutého dresu měnil. Kromě Solera v něm byli i David de la Cruz (Sky) a Omar Fraile (Astana).

Etapa měřila jen 111 km a skoro celá se jela za deště. Soler před etapou ztrácel na 6. místě 37 sekund.

Byla to bitva se vším všudy.

Majitel žlutého dresu Yates zůstal ve skupině favoritů osamocen. Toho chtěli využít bratři Izagirrové. Dařilo se jim odjet, ale ve sjezdu na mokré silnici upadl v zatáčce Ion a na zem šel málem i Gorka. Bylo po náskoku.

Spolu s Yatesem a dalšími se spojili a stíhali vedoucí trio, ale náskok už byl nedostižný. Etapu vyhrál De la Cruz, Solerovi stačilo třetí místo k tomu, aby v konečném pořadí přeskočil Yatese o 4 vteřiny.

Čtyřiadvacetiletý Španěl z Movistaru slaví životní prvenství. „Nemůžu tomu uvěřit,“ soukal ze sebe dojatý Soler. „Upřímně říkám, že jsem tomu už nevěřil. Zvlášť poté, co jsem v sobotu něco ztratil. Ale snažili jsme se to vymazat z hlavy a nechat v té poslední etapě na trati maximum. Dopadlo to fantasticky,“ rozplýval se.

tirtiopyjoi

„Do dneška jsem nikdy nevyhrál WorldTour závod, tohle je sen. Zařadit se po bok velkých vítězů tohoto závodu, to je neskutečné. Ale dobře vím, že je přede mnou pořád spousta práce a musíme jít dál krok po kroku i po tomto vítězství,“ dodal vítěz.

Zklamání zavládlo v týmu Mitchelton-Scott. „Když Marc zaútočil, bylo ještě hodně kilometrů do cíle. Nemůžu následovat každého. Ale klobouk dolů před ním. Já neměl ve finále nohy, abych to sjel. Dal jsem do toho všechno, ale vyhrál skvělý závodník,“ řekl Simon Yates.

„Už jsem vloni poslední den prohrál asi o 20 vteřin v časovce Romandii, teď Paříž-Nice o 4 vteřiny. Už se blížím, snad to jednou vyjde,“ dodal s úsměvem Yates.

Spokojen nebyl ani Roman Kreuziger. „Po včerejšku jsem moc nezregeneroval, v té zimě to nějak nešlo. Nebyl jsem Simonovi nápomocen tak, jak bych očekával, jen v prvních 50 kilometrech,“ uvedl Kreuziger.

„Škoda, že jsme nevyhráli. Když máte před poslední etapou žlutý dres a ztratíte ho, tak to vždycky zamrzí, ale jako tým jsme jezdili dobře. Vyhráli jsme etapu, máme druhého v pořadí a jsme třetí v týmech. Já osobně doufal, že bych mohl být v pořadí taky trošku výš, takže jsem trochu zklamán, ale přijdou další závody a bude prostor něco ukázat,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.