SuperCycling.cz

Winner je winner! Anacona vyhrál královskou etapu

2. 2. 2019, 06:55

Winner Anacona konečně dostál čest svému křestnímu jménu a slavil vítězství. Bylo teprve druhé v jeho kariéře. Po triumfu v etapě na Vueltě 20144 vyhrál tenhle 30letý Kolumbijec z Movistaru královskou etapu závodu Vuelta a San Juan v Argentině a oblékl dres lídra. Z něj vysvlékl Juliana Alaphilippa.

anakunavyhrava1

Bylo celkem pravděpodobné, že dojezd na Alto Colorado (2624 metrů) bude sedět jihoamerickým závodníkům, kteří jsou ve vysoké výšce jako doma. A to se i potvrdilo. První tři místa obsadili Kolumbijci, čtvrtý byl Ekvádorec Richard Carapaz, další závodník Movistaru.

Nairo Quintana, který bere závod na rozjetí, přijel do cíle přijel dvanáctý o místo před Alaphilippem. Oba ztratili 57 vteřin. Druhou příčku v etapě vybojoval Nicolas Paredes, třetí byl Cristhian Montoya, oba členové kolumbijské formace Meddelín.

Veterán skončil pátý

Tam jezdí i veterán Oscar Sevilla. Před lety elitní vrchař, druhý muž Vuelty 2001, který byl taky vyšetřován v případu Operace Puerto, jezdí i ve dvaačtyřiceti. Tenhle Španěl ale již několik let žije v Kolumbii. Jeho manželka je z Kolumbie, Sevilla se tam usadil a přijal kolumbijské občanství. Ale že mu to pořád jde, o tom žádná, v etapě skončil pátý.

Hrdinou byl ale Winner Anacona, dlouholetý domestik Movistaru do hor. „Jsem dojatý. Naposledy jsem vyhrál před více než čtyřmi lety a je to pro mě velká chvíle. Já už před sezónou říkal, že mým cílem je vybojovat aspoň jedno vítězství. A je skvělé, že s to povedlo tak brzy. Děkuju klukům včetně Naira, že mi pomohli. On sám mi říkal, ať jedu, že to mají pod kontrolou. Je to krásný pocit,“ prozradil Anacona.

anakunassampusem2

„Není to nijak prudký kopec, jen hodně dlouhý. Největším nepřítelem je na něm vítr,“ přiznal. „V závěru jsem myslel jen na celkové pořadí. Nenapadlo mě, že bych ve spurtu porazil kluky z Meddelínu. Byli na mě dva, tak jsem tušil, že asi jeden z nich vyhraje. Ale měl jsem dobré nohy a vyšlo to fantasticky. Upřímně říkám, že jsem to nečekal,“ prohlásil nový lídr závodu.

Druhý Alaphilippe na něj ztrácí 41 sekund a je téměř jisté, že zbývající dvě rovinaté etapy pořadím na čele nezamíchají.

Petr Vakoč (Deceuninck - Quick Step) obsadil v etapě 104. místo (+18:43), když pracoval pro francouzského lídra a kamaráda. „Jel jsem asi do 10 kilometrů před cílem, pak mě vystřídal Remco Evenepoel. Bohužel jsme v tom posledním stoupání nebyli schopni kontrolovat všechny nástupy a nestačilo to, abychom udrželi dres lídra, což nás trochu mrzí. Julian klesl o jednu příčku, ale i tak je to skvělý výsledek,“ hodnotil etapu Petr.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.