SuperCycling.cz

Wiggins je rád, že vyhrává i ve čtyřiatřiceti letech

18. 5. 2014, 22:05

Sir Bradley Wiggins vyhrál svůj první závod sezóny. Přemožitele podle očekávání nenašel na etapách Kolem Kalifornie, kde byl největším favoritem. Stačilo mu k tomu prvenství v časovce v úvodu závodu a spolehlivý výkon v horských etapách, kdy si hlídal favority. Závěrečnou etapu ovládl ve spurtu Mark Cavendish.

„Být ve žlutém se nikdy neomrzí, ale jak jsem říkal každý den: Bez těch mých skvělých kluků bych na tom nejvyšším stupni nestál,“ chválil kolegy z týmu Sky. „Jak jsem byl silný třeba v té časovce, stejně tak silní byli oni po celý týden a dokázali zvládnout to napětí. Třeba ti naši mladí Američani odvedli fantastickou práci - Joe (Dombrowski), Ian (Boswell), Danny (Pate),“ tvrdil „Wiggo“.

Vítěz Tour de France 2012 byl rád, že v Kalfiornii splnil cíl v podobě vítězství a zároveň ukázal formu. „Přijel jsem sem porvat se o vítězství a je hezké, když jsem i ve 34 letech schopen vyhrávat,“ přiznal s úsměvem Wiggins.

wiggo dvojka ke kalifornia

Pohodář Bradley Wiggins :-)

Nechtěl příliš spekulovat, zda se vítězstvím v tomto závodě ještě více přiblížil vysněné Tour de France, která navíc letos startuje v Británii. „Je to výzva, chci být součástí toho týmu, ale záleží, jestli mě vyberou. Není to jen o tom dát k Froomeovi nějakých osm lidí, ale musí to být lidi, kteří budou od prvního dne dělat svou práci, a Chris jim bude věřit. Ještě jsme spolu letos nezávodili, měl k sobě jiné kluky a byl s nimi úspěšný. Tak uvidíme,“ uvedl Wiggins. Zatím proto netuší, jaký bude jeho další program. „Musím čekat a uvidíme, jak všechno dopadne.“

Kompletní výsledky ZDE

Kamarád s královnou :-) Video z prosincového pasování na rytíře.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.