SuperCycling.cz

Wellens byl první na kopci a vede Tour of Guangxi

22. 10. 2017, 18:40

Belgičan Tim Wellens z týmu Lotto Soudal vyhrál první těžkou etapu závodu Tour of Guangxi, která končila na krátkém, ale prudkém kopci první kategorie. Z červeného dresu lídra vysvlékl vítěze předchozích tří etap Fernanda Gaviriu.

tentim-cowell

Šlo o první z etap, která prověřila adepty na čelní příčky v celkovém pořadí. „Brutální finále,“ ulevil si Francouz Julian Alaphilippe z týmu Quick-Step Floors, jenž skončil čtvrtý.

Wellens přijel do cíle před Baukem Mollemou (Trek-Segafredo), třetí byl se ztrátou 4 vteřin Nicolas Roche (BMC).

„Na začátku etapy jsem se moc dobře necítil, ale tým mi dodal sebevědomí. Kluci mi celý den pomáhali a drželi mě schovaného na větru. Když jsme dospěli do finále, už jsem se cítil podstatně lépe a nohy jsem měl hodně dobré,“ přiznal 26letý Wellens po svém šestém vítězství v sezóně

„Jako první atakoval Roche, já s Mollemou jsme se přidali po chvíli. Já zaútočil ve správnou chvíli a jsem rád, že mi to vyšlo. Prvenství si hodně vážím, protože ten kopec byl opravdu těžký,“ přiznal belgický vítěz.

Teď vede o 4 vteřiny před Mollemou. „Říkal jsem, že tato etapa může být klíčová z pohledu boje v celkovém pořadí. Doufám, že na tom i ve zbývajících dvou dnech budu dobře. Mám slušnou výchozí pozici, abych dres lídra udržel, ale nebude to lehké. Naštěstí mám k ruce velmi silný tým, což je naše velká výhoda,“ dodal Wellens.

Leopold König obsadil v etapě s těžkým finále 41. místo se ztrátou 2:39 min. „Leo tam byl před kopcem dobře zabudovaný, ale po dlouhé závodní pauze celkem logicky nebyl schopen odpovídat na ataky na posledním kilometru. V kopcích už se docela zlepšil, ale ještě má trochu problémy s vyrovnaností výkonnosti ve vyšší zátěži,“ přiznal sportovní ředitel týmu Bora-Hansgrohe André Schulze.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.