SuperCycling.cz

Wellens a De Gendt: z Lombardie domů na kole

16. 10. 2018, 06:50

Belgičané z týmu Lotto Soudal Tim Wellens a Thomas de Gendt si střihli poslední „únik“ sezóny. Splnili totiž svá slova a z italského Coma, kde v sobotu končila Lombardie, jedou domů 1000 km na kole.

welensadegendtjedou

„Je to prostě něco jiného než trénink nebo závod. Chtěli jste zažít legraci na kole,“ říká De Gendt. „Člověk jede na kole absolutně bez stresu a jediné, co musí, tak být v hotelu před setměním,“ prozrazuje s úsměvem. Večer si oba dají klidně velkou pizzu a ráno znovu vyrážejí.

S tímhle nápadem přišel už v létě. Už několik profesionálních cyklistů totiž podobnou myšlenku realizovalo. Například Daniel Oss jel dvě takové jízdy po Itálii.

„Hledal jsem nějakou oběť, která do toho půjde se mnou a Tim byl jediný,“ vykládá s úsměvem De Gendt. Je známý tím, že rád chodí do úniků, Wellens patří mezi všestranné závodníky, který výborně etapáky i klasiky. Teď na Lombardii skončil pátý, De Gendt nedokončil.

Cestu naplánovali na 6 dní a jejich etapy mají tuto délku: 183 km, 150 km, 191 km, 156 km, 120 km, 200km. „První den jsme tam měli Gotthard Pass dlouhý 44 kilometrů. To je nejdelší kopec celé cesty. Třetí den je tam ještě Grand Ballon, ale pak už ty kopce mají jen kolem pěti nebo šesti kilometrů,“ líčí De Gendt.

Jejich snažení můžete sledovat i na sociálních sítích pod hashtagem #TheFinalBreakaway.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.