SuperCycling.cz

Vivianiho neberou na Giro, vyhrál etapu na Romandii

28. 4. 2017, 18:25

Ital Elia Viviani si alespoň částečně spravil chuť, když ve spurtu vyhrál 3. etapu Romandie. Tým Sky ho totiž nevzal na Giro, konkrétně na jubilejní stý ročník, což ho jako Itala pochopitelně pořádně naštvalo.

jelia

Viviani dnes využil perfektní práce celého týmu Sky při včetně Chrise Frooma a odměnou bylo všem prvenství. Druhý skončil jeho krajan Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida), třetí byl Němec Michael Schwarzmann (Bora-Hansgrohe). Roman Kreuziger (Orica-Scott) i Ondřej Cink (Bahrain-Merida) přijeli do cíle v hlavním poli v čase vítěze.

Tým Sky dnes dopoledne oznámil sestavu na Giro, v níž jsou dva lídři: Geraint Thomas a Mikel Landa. S tím, že plán A je Thomas, Landa bude spíš superdomestikem. Dále pojedou Philip Deignan, Kenny Elissonde, Michal Golas, Sebastian Henao, Vasil Kiryjenka, Salvatore Puccio a Diego Rosa.

Britský tým zajímá pouze úspěch v celkovém pořadí a vše ostatní jde stranou. „Samozřejmě, že jsem zklamaný, ale tým chce vše podřídit úspěchu Thomase,“ uvedl Viviani.

„Víte, jak to ve Sky chodí. Stejně jako každým rokem na Tour je i teď na Giru prioritou celkové pořadí, tak to musím brát. Chtěl jsem velmi na Giru startovat, je to stý ročník, ale nedá se nic dělat. Pojedu Kolem Kalifornie a zkusím vyhrát nějaké etapy,“ dodal italský sprinter.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.