SuperCycling.cz

Viviani už vyhrává v dresu Quick-Step Floors

18. 1. 2018, 18:14

Ital Elia Viviani se dočkal hned na začátku sezóny. Vyhrál 3. etapu závodu Tour Down Under a slavil své první vítězství v dresu belgické stáje Quick-Step Floors, kam přestoupil ze Sky.

eljaspurtqs

Ve spurtu etapy ve Victor Harbor, která byla zkrácena o 26 km kvůli obrovskému vedru (až 47 stupňů), dominoval 28letý Ital naprosto přesvědčivě. Druhý skončil Němec Phil Bauhaus (Sunweb), třetí majitel dresu lídra Caleb Ewan (Mitchelton-Scott). Slovenský expres Peter Sagan z Bory obsadil pátou příčku.

„Obrovské vedro udělalo tu etapu hodně těžkou. Bylo důležité, aby člověk nepodcenil pití a pokud možno našetřil nějaké síly na závěr. Kluci odvedli skvělou práci, patří jim velký dík,“ řekl Viviani.

elijaradqs

„Vítězství je dobré pro sebevědomí. Zároveň ukazuje, že mám za sebou dobrou zimní přípravu. Nejsem moc zvyklý vyhrávat hned takhle na začátku sezóny a vím, že první vítězství v novém roce je vždycky nejtěžší. Myslím, že mohu být spokojen. Mám tady dobré nohy, i v ostatních etapách jsem zatím jel slušně. Jen chvilku trvá, než do sebe člověk dostane závodní tempo a sladí se v závodě s kolegy z týmu,“ dodal italský vítěz.

Zatím v klidu je slovenská superstar závodu Peter Sagan. Před Tour Down Under vyhrál kritérium People's Choice Classics, ale na prvním WorldTour závodě sezóny byl v dosavadních etapách zatím 3., 4. a 5.

„Dnes to byla hodně rychlá etapa v extrémním vedru. Pracovali jsme pro Jay McCarthyho, aby získal nějaké bonusové vteřiny na rychlostní prémii. Bral aspoň jednu, což bylo dobré, ale v závěrečném spurtu už to nešlo tak, jak jsme chtěli. Ale v dalších etapách to budeme znovu zkoušet,“ prozradil Sagan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.