SuperCycling.cz

Viviani králem Dubai Tour

11. 2. 2018, 13:25

Elia Viviani, italský sprinter stáje Quick-Step Floors, byl hrdinou závodu Dubai Tour. Ve spurtech ovládl dvě etapy a stal se i celkovým vítězem. Navíc získal i dres vítěze bodovací soutěže.

eljastrofko

„Vyhrávat spurty, to je moje práce. S tímto týmem je to ovšem mnohem snadnější,“ řekl Viviani. Na sprinty tam měl opravdu zdatné soupeře - Kristoffa, Cavendishe, Kittela, Degenkolba, Bouhanniho nebo Colbrelliho.

„Kluci pro mě odváděli skvělou práci. Týmová taktika byla dokonalá. Jsem opravdu moc spokojený, jak všechno v novém týmu funguje,“ dodal Viviani, jenž do Quick-Stepu přišel ze Sky.

elja1

Pro 29letého závodníka jde o největší vyhraný etapový závod v kariéře. S nejlepšími dokázal možná trochu překvapivě udržet krok i v nejtěžším dojezdu na přehradu Hatta Dam, kde skončil šestý ve stejném čase jako vítěz etapy Colbrelli.

Do poslední etapy nastupoval s náskokem pouhých 2 vteřin na Dána Corta Nielsena z Astany.

„Snažil jsem se zůstat v klidu, ale moc se mi to nedařilo, protože ten náskok byl opravdu malý. Ale všechno naštěstí dopadlo dobře. Saba (Sabatini) odvedl na posledním kilometru skvělou práci. Vyhnuli jsme se pádu, dokázal dojet mezeru a ještě mi rozjel spurt. Já jen musel počkat na správnou chvíli, protože foukal dost silný protivítr a člověk musel zůstat v zákrytu, jak to jen šlo,“ popsal Viviani.

eljaspurtuje

Italský cyklista zahájil rok 2018 v novém dresu skvěle, po jedné vyhrané etapě na Tour Down Under už má teď na kontě 4 vítězství. „Začátek sezóny je opravdu výborný. V novém týmu mám fantastickou podporu a moc si toho vážím. Věřím, že mi výsledky z Dubaje dodají sebevědomí do dalších závodů,“ uvedl Viviani, jehož dalšími starty budou Abu Dhabi Tour a Paříž-Nice.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.