SuperCycling.cz

Nibali udržení licence neslavil a chce úspěch z Lutychu

26. 4. 2015, 09:12

Vítěz Tour de France 2014 Vincenzo Nibali prý neměl žádné velké obavy z toho, že by jeho stáj Asatana přišla kvůli dopingovým aférám z minulé sezóny o licenci WorldTour. Když ve čtvrtek Licenční komise UCI oznámila, že kazašská formace po prozkoumání všech skutečností licenci udrží, žádné oslavy se podle Nibaliho nekonaly.

nibali-nahoru-k-liege

„Rozhodně jsme nijak moc neslavili, žádnou párty jsme neměli. Řekli nám to, když jsme obědvali. Všem nám spadl kámen ze srdce, ale v podstatě jsem se nikdy necítil nějak pod tlakem, že nám licenci seberou,“ přiznal Nibali.

V letošní sezóně třicetiletý Ital rozhodně zatím růžky příliš nevystrkuje, stejně jako vloni. Rozjezd má jen hodně pozvolný. Žádné vítězství, nejlepším výsledkem ze tří odjetých etapáků je celkové 16. místo na Tirrenu.

Teď však upírá svoje ambice k dnešnímu Lutychu, Tuhle legendární ardenskou klasiku jel už desetkrát, před třemi lety skončil druhý. A i letos patří do okruhu favoritů. I když jména jako Valverde, Rodríguez, Kwiatkowski či Gerrans jsou alespoň na papíře větší hrozbou.

nibaliho kolo

Na tomhle novém kole vyrazí Nibali na Lutych.

„Musíme udělat závod těžký. Ne jako vloni, kdy přijelo na Saint-Nicolas 60-70 lidí,“ řekl Nibali. „Věřím, že se budu schopen prát o co nejlepší výsledek,“ dodal.

Za největšího favorita považuje Valverdeho, který vyhrál Valonský šíp a byl druhý na Amstelu. „Je jasné, že on se svou současnou formou nebude čekat na úplný konec. Podle mě to zkusí dřív,“ odhadoval Nibali. „Hodně nebezpečná bude i Kaťuša s Carusem, Morenem a Rodríguezem, a samozřejmě Kawiatkowski,“ dodal vítěz loňské Tour.

Přenos ze 101. ročníku Lutych-Bastogne-Lutych vysílá od 14.20 Eurosport.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.