SuperCycling.cz

Veterán Rebellin vyhrál v Turecku královskou etapu

28. 4. 2015, 17:27

Je to k nevíře, ale italský matador ve službách polské formace CCC Sprandi Polkowice Davide Rebelin stále válí. Cyklistický dědeček, jenž 9. srpna oslaví 44. narozeniny, vyhrál královskou etapu závodu Kolem Turecka a stal se novým lídrem.

rebellin-nahoru-turecko

Muž, který vyhrál v bohaté kariéře mj. třikrát Valonský šíp, ovládl i Amstel Gold Race nebo Lutych- Bastogne-Lutych, vysvlékl z dresu lídra závodu Marka Cavendishe z týmu Etixx-Quick Step, jenž ve spurtu vyhrál úvodní dvě etapy.

Rebellin nyní vede o 7 vteřin před Chorvatem Kristijanem Durašekem z Lampre-Merida, byl jedním ze dvou hrdinů etapy. Rebellin atakoval poměrně brzy, skoro hned na začátku cílového kopce asi 7,3 km před cílem.

rebellin dvojka turecko

Spolu s ním udrželi tempo jen Durašek a Kolumbijec Heiner Parra (Caja Rural). Ten však po chvíli odpadl a na vrchol ve výšce 1850 metrů se na čele šplhala jen dvojice. Za nimi se pole roztrhalo.

Už zhruba 8 kilometrů před cílem začal ztrácet kontakt s nejlepšími Rebellinův český stájový kolega Jan Hirt, který nakonec skončil 47. se ztrátou 9:34 min. Podle představ se nedařilo ani Františku Paďourovi (Androni Giacattoli) - 86. místo, ztráta 20:34 min.

Rebellin jel poslední dva kilometry skoro pořád za zadním kolem Durašeka a bylo jasné, že starý lišák čeká až na samotný závěr. To se také stalo. Asi 150 metrů před páskou se zvedl ze sedla a Chorvat během chvíle ztrácel 10 metrů.

Italský veterán přijel do cíle o 7 vteřin rychleji a výrazně nakročil k celkovému vítězství v závodě. Pro účastníka 19 Grand Tours šlo o první vítězství v sezóně. Dosud byly jeho nejlepšími výsledky 5. místo na Brabantském šípu a pátá příčka na etapáku Coppi e Bartali.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.