SuperCycling.cz

Veterán Boonen spurtoval pro prvenství!

25. 1. 2017, 07:01

Fernando Gaviria a Tom Boonen si v závodě Vuelta a San Juan v Argentině prohodili role z úvodního dne. Kolumbijec se převtělil tentokrát do role rozjížděče spurtu a belgický matador Boonen, jenž letos po Paříž-Roubaix ukončí kariéru, v hromadném dojezdu etapu vyhrál. Na kotoučových brzdách!

tomjuanhorni

Stejně jako v první etapě se před borci stáje Quick-Step Floors musel sklonit Elia Viviani startující v dresu reprezentace Itálie. Kromě Gavirii tradičně udělal v závěru etapy hodně práce pro jediný Argentinec ve WorldTour Max Richeze a Boonen pro belgickou stáj vybojoval třetí vítězství v roce 2017 (kromě dvou prvenství na Vuelta a San Juan vyhrál Jack Bauer titul mistra Nového Zélandu v časovce).

tomspurtjuan

„Už před etapou bylo rozhodnuté, že zkusíme ten sprint jet na mě, že si s Fernandem role z první etapy prohodíme. Na posledním kilometru udělali Fernando i Max skvělou práci, v tom jsem měl výhodu proti Vivianimu. Z vítězství mám samozřejmě velkou radost. Ukazuje, že jsem směrem k dalším závodům na správné cestě,“ přiznal Boonen.

Triumf na kotoučovkách

Radost mu dělalo i to, že triumfoval na modelu S-Works Venge ViAS Disc s kotoučovými brzdami, které bude používat ve všech závodech. „Jsem jejich obrovským fanouškem. Je to jedna z nejrevolučnějších technických vymožeností, jakou jsem během mojí kariéry zažil. Nejen, že zvyšují bezpečnost, ale dávají vám lepší kontrolu třeba při brzdění v zatáčkách. A mám radost, že jsem jako první profesionál vyhrál na kotoučových brzdách,“ prozradil.

tomsbrzdama

Těšilo ho, že první vítězství sezóny slavil zrovna v Argentině. „Je tu skvělá atmosféra, spousta fanoušků. Je neskutečné, kolik jich chodí. Jen to svědčí o obrovském zájmu lidí o cyklistiku v Argentině,“ dodal Boonen, jenž v kariéře už vyhrál 113 závodů ve 13 zemích na 4 kontinentech.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.