SuperCycling.cz

Van der Poel je mašina! Vyhrál Brabantský šíp

18. 4. 2019, 10:24

Mathieu van der Poel předvedl další parádu. Tenhle nizozemský cyklistický všeuměl si ve spurtu vedoucí čtyřčlenné supiny poradil s Alaphilippem, Matthewsem i Wellensem a vyhrál klasiku Brabantský šíp. Roman Kreuziger (Dimension Data) skončil 15., Petr Vakoč (Deceuninck-Quick Step) 27.

mvdopnasip

Nizozemský vítěz ze stáje Corendon-Circus už letos slavil prvenství mj. na Dwars door Vlaanderen, skončil čtvrtý na Flandrech a Gent-Wevelgem a naposledy vyhrál etapu na Circuit Cycliste Sarthe ve Francii.

Brabantský šíp vykrystalizoval tak, že na čele zůstali jen van der Poel, Wellens, Alaphilippe, pro něhož výborně pracoval Vakoč, a Matthews. Takto přijeli až do cíle a čekalo se hlavně, co předvede rychlík Matthews. Jenže van der Poel přijel do cílové rovinky na první pozici, nasadil dlouhý spurt a nikdo na něj neměl.

„Jsem šťastný, že jsem se dokázal udržet s tak velkými jmény, a ještě je porazit. Už před startem jsem tvrdil, že mi tenhle závod hodně sedí a mám radost, že jsem to tady potvrdil,“ uvedl nizozemský vítěz.

„Věděl jsem, že i ve spurtu mám šanci. Rozjel jsem to z první pozice a cítil jsem, že by to mohlo vydržet až na pásku,“ popsal van der Poel.

„Region, kde se závod jezdí, je mi blízký. Jezdil jsem tu už nějaké závody v mladším věku, takže jsem znal cílové stoupání. Ale bylo to těžší, než jsem čekal. Pro mě už byl úspěch, když jsem odjel v té skupině s velkými favority. Vítězství je taková třešnička na dortu,“ dodal van der Poel.

V neděli ho čeká domácí klasika Amstel Gold Race, na kterou hodně cílí. A co by mohlo být víc, než aby nizozemský závod vyhrál úřadující mistr Nizozemska…

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.