SuperCycling.cz

Van der Poel jde do klasik. Pojede Flandry i Amstel

18. 12. 2018, 07:01

Cyklistický všeuměl Mathieu van der Poel ukáže v roce 2019 dres nizozemského mistra na silnici i na nejslavnějších klasikách. Jeho stáj Corendon-Circus bude mít statut pro-kontinentálního týmu a na některé z klasik WorldTour dostala pozvání.

kalasvdp

Nizozemský závodník, který je úřadujícím mistrem své země na silnici, horských kolech i v cyklokrosu, by měl v nové sezóně jet mj. Gent- Wevelgem, Dwars door Vlaanderen, Kolem Flander, Brabantský šíp nebo Amstel Gold Race.

Do klasik skočí nedlouho po krosové sezóně, jejímž vrcholem je začátkem února mistrovství světa v Dánsku. Van der Poel však bude nadále brát silnici jen jako dobrou přípravu, protože do OH 2020 chce kvůli olympiádě zůstat u horských kol v kombinaci s cyklokrosem.

Van der Poel zahájí silniční sezónu 21. února na etapáku Tour of Alanya v Turecku. Z velkých závodů vynechá Omloop Het Nieuwsblad na začátku března, ale pak pojede Nokere Koerse a Handzame Classic, které budou předehrou před velkými kostkovými klasikami.

vdpavva

Bude lídrem týmu Corendon-Circus na Gent-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen a Kolem Flander. Organizátoři Paříž-Roubaix ze společnosti ASO údajně chtěli van der Poela i na Pekle severu, ale mladý Nizozemec účast vzdal a chce se koncentrovat raději na Brabantský šíp a Amstel.

„Pro Amstel je důležité, když tam bude vidět dres nizozemského mistra. Roubaix už mi do toho programu nezapadalo. Bylo by to dost těžkých závodů v krátkém časovém úseku. Ale věřím, že v příštích letech už pojedu,“ prohlásil nizozemský závodník.

„Nepůjdu se těch závodů jen zúčastnit, ale na startu budu mít vždy ambice,“ řekl van der Poel. „Chci být ve stoprocentní kondici, abych byl schopen bojovat o nějaký výsledek,“ dodal úřadující vicemistr Evropy v silničním závodě.

Pro van der Poela půjde o premiéru na největších klasikách. Z kolegů cyklokrosařů už je letos absolvoval jeho belgický rival Wout van Aert, jenž byl v dresu Vérandas Willems-Crelan třetí na Strade Bianche, devátý na Flandrech a desátý na Gent-Wevelgem a 13. na Roubaix.

Van Aert mění dres

Dnes bylo oznámeno, že od března 2019, kdy mu skončí krosová sezóna, přestupuje do WT týmu Jumbo-Visma (dosud LottoNL-Jumbo). Dohodl se tam na tříletém kontraktu a už za svými novými kolegy odletěl na soustředění do Španělska.

ertjdelootto

Sestava van der Poelova týmu Corendon-Circus pro rok 2019 čítá tato jména: Mathiew van der Poel, Dries De Bondt, Stijn Devolder, Petter Fagerhaug, Lasse Norman Hansen, Roy Jans, Jimmy Janssens, Tom Meeusen, Marcel Meisen, David van der Poel, Jonas Rickaert, Loris Rouiller, Joeri Stallaert, Maarten van Trijp, Gianni Vermeersch, Philipp Walsleben. Čech Adam Ťoupalík už tam nefiguruje, nyní je na soupisce belgické stáje Steyllaerts-777.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.