SuperCycling.cz

Van Avermaet vyhrál Omloop před Saganem, Etixx zaspal

27. 2. 2016, 18:02

Belgičan Greg van Avermaet z BMC vyhrál 71. ročník závodu Omloop Het Nieuwsblad v Gentu, který odstartoval kostkové klasiky. Ve spurtu vedoucí pětičlenné skupinky udolal slovenského mistra světa Petera Sagana. Třetí byl další Belgičan Tiesj Benoot.

ggggggggggvvvvvvva

Favorizovaná stáj Etixx-Quick Step si dnešní závod za rámeček určitě nedá a pravděpodobně to borci od týmových šéfů pořádně schytají. Když totiž z hlavního pole odjela v kopci Taainberg zhruba 60 km před cílem skupina se Saganem i van Avermaetem, nikdo z Etixxu tam nebyl.

Tohle podcenění přišlo závodníky belgického gigantu draho. Vpředu se nakonec usadilo sedm lidí, ze zvučných jmen tam byli i Luke Rowe ze Sky či vycházející hvězda belgické cyklistiky Tiesj Benoot (Lotto Soudal), který byl vloni jako dvacetiletý bažant pátý na Flandrech.

Třicet kilometrů před cílem měla skupinka k dobru minutu a vzadu jel v podstatě jen Etixx, konkrétně Terpstra, Vandenbergh, Wisniowski a Boonen. Tony Martin na první kostkovou klasiku moc rád vzpomínat nebude, protože spadl a ztratil přes devět minut.

V posledních kilometrech se náskok vedoucí skupiny, která nakonec zůstala pětičlenná, ztenčil. I díky tomu, že se vpředu začalo taktizovat. Ale o pár vteřin to stačilo.

Vzhledem ke srinterským kvalitám jednotlivých borců na čele bylo skoro jisté, že si to o vítězství rozdají van Avermaet se Saganem. Belgičan najel do cílové rovinky z první pozice, rychle získal dva metry k dobru a Sagan už neměl síly, aby se před něj dostal. Před páskou už svěsil nohy a byl smířen s druhým místem.

Van Avermaet slavil na Omloop Het Nieuwsblad při devátém startu první vítězství. „Jsem opravdu šťastný, že se mi to povedlo. Je to první závod v Belgii a patří mezi mé nejoblíbenější,“ prozradil vítěz z BMC.

Jediný Čech na startu Josef Černý (CCC Sprandi Polkowice) závod nedokončil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.