SuperCycling.cz

Van Avermaet sebral Štybarovi modrý dres

14. 3. 2016, 20:56

Zdeněk Štybar klesl po předposlední etapě závodu Tirreno-Adriatico na průběžné druhé místo. I dnes podal skvělý výkon, když skončil čtvrtý, ale vítězný Belgičan Greg van Avermaet z BMC se díky bonusu dostal do čela a před závěrečnou rovinatou časovkou na 10 km má na Čecha z Etixx-Quick Step náskok 7 vteřin.

Greg van Avermaet poráží ve spurtu Petera Sagana.

Greg van Avermaet poráží ve spurtu Petera Sagana.

Roman Kreuziger (Tinkoff) přijel do cíle v hlavní skupině a před časovkou je průběžně osmý s půlminutovou ztrátou. Další Čech Jan Bárta (Bora-Argon 18) je až 69.

Vítěz etapy Van Avermaet si však příliš šancí na celkové prvenství nedává. Jak už bylo řečeno, Štybar zaostává o 7 sekund, třetí Peter Sagan 8 a čtvrtý Bob Jungels 21 vteřin. A právě tohoto lucemburského stájového kolegu Štybara nejvíc favorizuje van Avermaet.

„Na mě je deset kilometrů časovky po rovině dost dlouhých. Prology mi jdou o něco lépe. Ale budu bojovat. Je to pro mě trochu divná situace, bojovat do poslední etapy o vítězství v závodě jako Tirreno-Adriatico,“ prozradil.

Štybar dnes znovu ukázal výbornou formu. Když z vedoucí skupiny vyrazilo na závěrečných okruzích v Cepagatti dopředu osm lidí, nechyběl tam. Spolu s ním byli mezi uprchlíky jeho stájoví kolegové Etixx-Quick Step Gaviria, Trentin, Sagan tam měl k ruce Bennatiho s Gattem a z ostatních se přidali jen van Avermaet a Kwiatkowski.

Nakonec se vpředu udržela pouze čtveřice Štybar, Sagan, Kwiatkowski a van Avermaet. Skupina za nimi je skoro dojela, ale na etapové vítězství to stačilo. Bohužel, Štybar toho měl v posledních očividně plné zuby a do boje o prvenství se nezapojil. Spurt rozjel z první pozice Sagan, ovšem van Avermaet v sobě našel zbytky sil a na pásce se před slovenského mistra světa dostal.

sagos natiurke 6765778

„Někdy prostě vyhrajete a jindy ne. Jako tým jsme pracovali dobře, jen to ve finále nevyšlo. Ale závod ještě není u konce,“ prohlásil český cyklista, jenž na vítěze ztratil 4 vteřiny.

Van Garderena zbrzdil pád

Velkou smůlu měl americký lídr BMC Tejay van Garderen, který jel ve druhé skupině, ale asi pět kilometrů před cílem ho zbrzdil hromadný pád. Z něj sice vyvázl bez zranění, ovšem lavina padajících cyklistů poničila jeho kolo tak, že ho musel měnit.

„Nespadl jsem, ale kvůli výměně kola už nebylo možné dotáhnout se zpátky, i když Phinney a De Marchi dělali, co mohli, aby mě tam dostali,“ přiznal Američan, jenž byl před etapou čtvrtý a ztrácel jen 9 vteřin.

Vzhledem ke svým časovkářským schopnostem byl považován za velkého favorita na celkové vítězství. Jenže dnes ztratil 1:20 min. a je bez šance na čelní příčky. „Ale i tak dám do časovky všechno a budu doufat, že Greg zabojuje o celkové vítězství,“ dodal van Garderen.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.