SuperCycling.cz

Van Aert: Smrt kamaráda všechny moje výsledky zastínila

11. 4. 2018, 06:30

Legendární klasiku Paříž-Roubaix dokončil úřadující mistr světa v cyklokrosu Wout van Aert na výborném 13. místě, ale žádnou radost neměl. Během závodu totiž zkolaboval jeho kolega a krajan z týmu Verandas Willems-Crelan Michael Goolaerts a v neděli pozdě večer na následky zástavy srdce v nemocnici zemřel.

vanertjjjjj

„Výsledek je úplně druhořadý. Moje myšlenky jsou jen s Michaelem, který nás opustil,“ napsal trojnásobný mistr světa v cyklokrosu na svůj web.

O tom, co se stalo kamarádovi, byl s kolegy z týmu detailně informován až po závodě. Večer trávili všichni společně na hotelu a čekali na nějaké lepší zprávy. „Jenže místo toho přišla ta nejhorší. Později Michael tu bitvu prohrál. Byla to bitva, kterou podle lékařů ani vyhrát nemohl,“ líčil van Aert.

„Vůbec nemá cenu hovořit o Roubaix z mého pohledu. Upínal jsem k tomu závodu snahu, dřel jsem na něj několik týdnů, protože je to moje oblíbená klasika. Chtěl jsem zakončit silné jaro na silnici stylově a po tomhle závodě vyrazit se Sarah (partnerka) na zaslouženou dovolenou. Ale nečekaná smrt kamaráda všechno přebila. Byla to strašně hořká příchuť konce mojí klasikářské sezóny,“ přiznal belgický závodník.

jestsjedenqwour

S Goolaertsem se jako cyklisté znali od mládí. Oba byli stejně staří - 23 let. Oba se narodili v roce 1994 ve stejné části Belgie, oba se potkávali na závodech.

„Budu si ho navždy pamatovat jako neustále veselého kluka. Nikdy neměl špatnou náladu a vždy byl extrémně motivovaný. A měl obrovský talent. Potřeboval trochu více času než já, aby vyzrál, ale za poslední rok udělal veliký krok dopředu,“ vzpomínal na kamaráda van Aert.

Prozradil, že pro Goolaertse bylo Paříž-Roubaix vysněným závodem. V jeho úvodu měl co nejvíc pomáhat právě van Aertovi, aby v rámci možností šetřil síly na klíčové pasáže závodu. Během něj, když už jel lídr týmu Verandas Willems-Crelan v čelní skupině sám, mu nikdo z managementu neřekl, co se kamarádovi stalo.

pamatkakamaradovi

„Vůbec nic jsem nevěděl. Vedení týmu se rozhodlo, že mi během závodu nic říkat nebude a zpětně si myslím, že to bylo správné rozhodnutí,“ prozradil muž, jenž přijel do cíle v sedmičlenné skupině se Štybarem a skončil v ní jako poslední, protože už na spurtu neměl žádné síly. I tak jeho výkon zasloužil po náročné krosové sezóně, kterou vyšperkoval ziskem titulu mistra světa ve Valkenburgu, jen slova obdivu a uznání.

Na závěr vyslovil jedno velké přání. „Prosím, vzpomínejte na Michaela, jako by tu byl. Vybavte si toho bláznivého kluka s nekonečným úsměvem. Vždycky pro mě budeš inspirací. Odpočívej v pokoji, kamaráde,“ napsal van Aert na závěr na svůj web.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.